Elie Saab İlkbahar Gelinlik Modelleri 2017 Koleksiyonu

828

Kırmızı halıda çoğu ünlünün zarafet içinde salınmasını sağlayan Lübnanlı tasarımcı Elie Saab, muhteşem tasarımlarını Elie Saab ilkbahar gelinlik modelleri koleksiyonu ile gözler önüne serdi. Elbiselerin yanı sıra harika gelinlikleriyle de bilinen tasarımcının her bir gelinliği çarpıcı ve zarif dokunuşlara sahip. 2017 yılına damga vuracak olan bu koleksiyondan en güzel gelinlik modellerini sizin için derledik. İşte dünyaca ünlü başarılı tasarımcı,

Mutlaka incele:  Jenny Packham İlkbahar Gelinlik Modelleri 2017 Koleksiyonu

Elie Saab ilkbahar gelinlik modelleri koleksiyonundan en güzel örnekler

1Ekim’de satışa çıkacak olan bu harika gelinlikler, şimdiden gelin adaylarını heyecanlandırıyor.

25 gelinliğin bulunduğu Elie Saab İlkbahar Gelinlik Modelleri koleksiyonunun genelinde düz formlu gelinlikler göze çarpıyor. Dantel ve inci süslemelerinin yoğun olarak kullanıldığı koleksiyonda ön plana çıkan en önemli şey; zarafet. Akan kumaşlar, parıl parıl parlayan süslemeler ile kusursuz bir gelin olmanızı sağlayacak her şey bu koleksiyonda yer alıyor. Sadelikle gösterişli harika bir şekilde harmanlamayı başaran Elie Saab, her tarzdan gelin adayının isteklerini karşılayacak tasarımlara imza atmış.

2Dantel, tül ve işlemeler bu koleksiyonun olmazsa olmazı.

Elie Saab İlkbahar Gelinlik Modelleri: Dantel ve Tül

Aslında yalnızca elbise tasarlayan Elie Saab, yalnızca özel kişiler için gelinlik tasarımlarına imza atıyordu. 2017 ilkbaharına damga vuracak olan bu Elie Saab İlkbahar Gelinlik Modelleri koleksiyonu tasarımcının ilk gelinlik koleksiyonu. Her türlü vücut tipine sahip gelin adayı için harika gelinliklerin bulunduğu koleksiyonda genel olarak belden oturan ve kemerli gelinlikler göze çarpıyor. Minimal tasarımların büyüleyiciliğini taşıyan gelinlikler arasından istediğini bulmanız çok kolay. Tamamen sade inen gelinlikler olduğu kadar işlemelerle süslenmiş gelinlikler de mevcut.

Mutlaka incele:  Kısa Gelinlik Modelleri 2018

3Hacimli tüllerin ve satenin damga vurduğu koleksiyonda geleneksellikle modernlik bir arada.

Elie Saab İlkbahar Gelinlik Modelleri: Geleneksel Yaka

Geleneksel yaka detaylarının bulunduğu koleksiyonda şeffaf etek gibi modern görünümler de göze çarpıyor. Çiçek bakışları tam bir ilkbahar gelini gibi görünmenizin yolunu açıyor. Uzun kollu modellerde tamamen dantel işlemelerin kullanıldığı da gözlerden kaçmıyor. Koleksiyonda straplezden düşük yakalı modellere, uzun kollulardan askılı modellere kadar pek çok seçenek bulunuyor.

Mutlaka incele:  Uzun Kollu, Kayık Yaka, Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri

4Kabarık gelinlikler, prenses gibi görünmek isteyen gelin adaylarını büyüleyecek detaylara sahip.

Düz fomlu gelinliklerde yer alan dozunda gösteriş ve minimalliği kabarık gelinliklerde de kullanan Elie Saab, tül etekleri ve çiçek işlemelerini yoğun olarak kullanmış. Askılı ve A kesimli gelinlikte kullandığı kemer detayı ve işlemeler oldukça zarif bir görünüm oluşturuyor. Belden oturtmalı, kemerli ve kabarık gelinlikler özellikle fazla kiloları kalçalarında olan gelin adayları için en ideal gelinlik modeli. Tüm koleksiyonda kullanılan bel detayları da ince belli ve uzun boylu görünmeyi sağlıyor.

5Yarı balık ve midi gelinlikler de koleksiyonun en göz alıcı parçaları arasında yer alıyor.

Midi ve yarı balık gelinliklerin tamamında kullanılan çiçek işlemeleri zarafeti temsil ediyor. Yine bu gelinliklerde de ince bel detayı göz önünde bulunuyor. Uzun kollu ve yakasının tamamen kapalı olması da bu gelinlikleri diğerlerinden ayıran özellikler arasında yer alıyor.

Moda Tasarımcısı Elie Saab Kimdir?

Çok genç yaşlarda dkişile tanışan ve birçok dünya starının tercih ettiği Lübnan asıllı moda tasarımcısıdır. Lübnan merkezli moda evini 20’li yaşlarda kurar, sade ve şık tasarımlarıyla, kendisine Ortadoğu’nun “versace” yakıştırması yapılmıştır.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Rehberi Burçlara Göre Gelinlik Seçimi

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!