Eminönü Gezilecek Yerler Listesi – Eminönü’de Nereye Gidilir?

1078

İstanbul’un tarihi güzelliklerle dolu, balık ve deniz kokulu semti Eminönü’ne keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Dolu dolu bir gün geçirebileceğiniz, balık ekmek yiyebileceğiniz, İstanbul’un tarihi dokusunu hissedebileceğiniz bir gün geçirmek istiyorsanız Eminönü gezilecek yerler önerilerimizi dikkate almalısınız.

Eminönü Gezilecek Yerler

Rotasını Eminönü’ne çevirenler! Keyifli bir yazı için Eminönü gezilecek yerler listemizden yararlanabilirsiniz. Buyurun yazımıza…

Mutlaka incele:  Bakırköy Spor Salonları İçin Harika Öneriler

1Galata Köprüsü

Eminönü gezilecek yerler için Galata Köprüsü

Eminönü’nün kalbidir, Galata Köprüsü… Tarihi camilerin, Galata Köprüsü’nün, balıkçı teknelerinin ve köprünün altından geçip giden teknelerin tek bakış açısıyla görülebildiği bir yer.

2Yeni Camii

Eminönü gezilecek yerler için Yeni Cami

İstanbul’un en güzel, en görkemli yapılarından olan Yeni Camii’nin bir diğer ismi, Valide Sultan Camii’dir. Eminönü’ne giden yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerindendir.

4Mısır Çarşısı

Eminönü gezilecek yerler için Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı, Eminönü’nün en kalabalık noktalarındandır. Çeşit çeşit ürünlerin satıldığı bu çarşının tarihi de oldukça eski yıllara dayanmaktadır. Bu sebeple kendinizi geçmişe doğru yapılan bir zaman yolculuğundaymış gibi hissedebilirsiniz.

5Tahtakale Hanları

Eminönü gezilecek yerler için Tahtakale

Eminönü’nde alışveriş yapmak isteyenlerin bir diğer uğrak yeri de, Tahtakale hanlarıdır. Kuaför malzemeleri, parfümeri, saat ve ev aletleri satılan Zaza Han, okul malzemeleri, hediyelik eşyalar, atkılar ve şapkaların satıldığı Şark Han, bijuteri ürünlerinin satıldığı Marpuççular Han gibi herkese hitap eden hanları içinde barındırır Tahtakale.

Mutlaka incele:  Kadıköy Gezilecek Yerler Listesi - Kadıköy'de Nereye Gidilir?

6Sirkeci Garı

Eminönü’ne kadar gitmişken Sirkeci’yi dolaşmamak olmaz! Eğer vaktiniz varsa mutlaka Sirkeci Garı’na gitmelisiniz. Bugün, İstanbul Demiryolu Müzesi olan bu gar ziyaretçilerini bekliyor.

Gezginler İçin Rota Rehberleri

Gezginler, yeni yerler görmeyi ve keşfetmeyi severler. Biz de, tüm gezgin okurlarımız için gezilecek yerler rehberleri hazırlayarak fikir veriyoruz. Rotasını Kadıköy’e çevirenler Kadıköy Gezilecek Yerler Listesi yazımızı, İzmir’e çevirenler İzmir’de Gezilecek Yerler İçin Harika Öneriler yazımızı, fotoğraf çekme tutkusu olanlar için ise İstanbul’da Fotoğraf Çekilecek Yerler Listesi yazımızı okumalarını öneriyoruz.

eminönü gezilecek yerler eminönü gezilecek yerler eminönü gezilecek yerlereminönü gezilecek yerlereminönü gezilecek yerler eminönü gezilecek yerler eminönü gezilecek yerler

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!