Bebek Kapı Süsleri Modelleri

Birbirinden güzel bebek süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3757

Anne adayları doğum hazırlıklarını birer birer tamamlarken, bebeğin doğduğu gün yapılması gerekenler aşamasına geldiğinde bebek kapı süsleri ile karşılaşır. Ama hala kapı süsleri popülerliğini koruyor. Sizi ziyarete gelen sevdikleriniz doğum odasının girişinde bu sevimli kapı süsleriyle karşılaşabilir. Eğer siz de doğuma adım adım yaklaştıysanız ve bebek kapı süsleri modelleri arasından seçim yapmak istiyorsanız sizin için harika modelleri derledik.

Bebek Kapı Süsleri

Son yıllarda oldukça popüler olan doğum odalarını süsleme trendi, birçok anne adayının heves ettiği bir trend. Bu süslemelerden en önemlisi ise hiç kuşkusuz kapı süsleri. Doğum odası süsleme trendi ilk olarak kapıya asılan süslerle başladı ve daha sonra gelişti.

Mutlaka incele:  Bebek Mevlüt Süsleri Yapımı Ve Örnekleri

1Cinsiyet Belirten Bebek Kapı Süsleri

İlk zamanlar yalnızca bebeğin kız mı erkek mi olduğunu belirleyen kapı süsleri modaydı. Şimdilerde ise bebeğin isminin de yer aldığı kapı süsleri popüler hale geldi. Bu açıdan siz de bebeğiniz için belirlemiş olduğunuz ismi kapı süsünde kullanabilirsiniz. Bu doğum odası için hazırlanmış olan kapı süslerini, doğumdan sonra da bebek odasının kapısında kullanacağınızı unutmayın. Buna göre bir tasarım seçmenizde yarar var. Minimal ve şık bir kapı süsü modeli arıyorsanız çerçeveli modeller oldukça iyi bir seçim olabilir. İçinde bebeğin isminin ve ufak bir figürün yer aldığı bu tarz bir kapı süsü oldukça şık.

Mutlaka incele:  Barbie Bebek Eşyaları Yapımı ve En Güzel Örnekleri

2Daire Şeklinde Bebek Kapı Süsleri

Daire şeklindeki kapı süsleri  de anne adaylarının en sık tercih ettiği modeler arasında yer alıyor. Üzerinde bebeğinizin ismi yerine “hoşgeldin bebeğim” yazılı bir mesaj barındırabilir. Dilediğiniz bir renk seçerek buna uygun bir kapı süsü yaptırabilirsiniz. Bebek arabası, bebek figürü ya da farklı sevimli hayvan figürleri de bu kapı süslerinde yer alabilir. Elbette bu figürleri bebeğin cinsiyetine göre seçmenizde fayda var.

İsimli Bebek Kapı Süsleri

5

Kız çocukları için prenses temalı kapı süsleri oldukça ideal. Şık bir çerçeve içinde prenses yazısı minimal bir seçenek olabileceği gibi bir kale ve prenses figürünün altında bebeğinizin ismi de gösterişli bir seçenek olabilir.
1

Doğum odası kapı süsü modelleri tüller, fiyonklar ya da taş süslemeleri ile çeşitlendirilebiliyor. Siz de daha gösterişli olması açısından bebeğinizin ismini parlak taşlarla yazdırabilirsiniz. Erkek bebekler için kral tacı, kız bebekler için ise prenses tacı, en sık tercih edilen figürler arasında yer alıyor.
6

Mutlaka incele:  Erkek Bebek Lavanta Kesesi Modelleri, Tülden Lavanta Kesesi Yapımı

Hem sevimli olsun hem de minimal olsun istiyorsanız bu çemberli kapı süslerini tercih edebilirsiniz. Bu kapı süslerinde bebeği simgeleyen ya da bebeğinizin ismini barındıran detaylar olmak zorunda değil. Çiçekler ya da kelebeklerle süslenmiş harika kapı süsleri de edinebilirsiniz. Bu süslerin renklerine göre bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgi verebilirsiniz.
4

En yaygın renk seçimi elbette kız bebekler için pembe, erkekler için de mavidir. Bu renklerden oluşan şık kapı süsleri ile doğum odası kapı süsü seçimi kısmını kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!