En Güzel Örgü Bebek Battaniyesi Örnekleri

2312

Bebek battaniyeleri, anne ve babaların en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri. Özellikle aile büyüklerinin daha bebek doğmadan hazırladığı örgü bebek battaniyesi, bebek büyüse bile bir anı olarak sandıklarda yerini alıyor.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebeği sıcak tutmaya yarayan battaniyeler her ne kadar hazır da satılıyor olsa da el yapımı olanları çok daha anlam taşıyor. Eğer siz de bebeğiniz için kendi el emeğinizle harika bir battaniye yapmak istiyorsanız size birbirinden harika örgü bebek battaniyesi derledik.

Mutlaka incele:  El İşi Örgü Supla Modelleri

1Renkli kalplerle süslenmiş örgü bebek battaniyesi

Örgü battaniyeler, sayısız çeşitte ve modelde yapılabiliyor. Rengarenk ipliklerle çeşitli şekillerde yapabileceğiniz bu battaniyelerin en güzel özelliği yalnızca sizin bebeğinize özel olmaları. Tamamen sizin zevkinizi ve elbette el emeğinizi taşıyan bu battaniyeler oldukça önemli. Bu görseldeki harika battaniye de el emeği ve sevginin battaniyeye işlenmiş hali gibi duruyor. Renkli kalplerle süslenmiş harika bir bebek battaniyesi örneği.

2Çiçeklerle bezenmiş pembe örgü bebek battaniyesi

Bu battaniyeler erkek bebekler için farklı kız bebekler için farklı tasarımlara sahip olabiliyor. Genellikle kızlar için pembe erkekler için mavi renk seçilse de siz renk seçimi konusunda tamamen özgürsünüz. Örgüden çiçek süslemeleri yaparak harika ve süslü bir battaniye oluşturabilirsiniz.

3Yapımı kolay sarı örgü bebek battaniyesi

Bebek battaniyeleri her ne kadar sonbahar ve kış aylarında kullanılıyor olsa da ilkbahar ve yaz aylarında da kullanılabiliyor. Çünkü bebekler en ufak esintiden etkilenebiliyorlar. Serin yaz akşamlarında örtmek için geniş delikli ve ince ipliklerden yapılan bir battaniye yapabilirsiniz. Eğer çok fazla hareketli ve renkli battaniyelerden hoşlanmıyorsanız tek renkli battaniyeler de oldukça şık görünüyor. Tek renk kullanıyorsanız örgü tekniğinizi farklı seçin ki hoş bir battaniye ortaya çıksın.

Mutlaka incele:  Örgü Kedi Yapımı - En Güzel Örgü Kedi Modelleri

4Erkek çocuklar için mavi örgü bebek battaniyesi

Bebek battaniyeleri küçük boyutlu olduğu için birden fazla battaniye yaparak değiştire değiştire kullanabilirsiniz. Böylece farklı tasarımlarda ve renklerde battaniye yaparak çeşitlendirmiş olursunuz. El yapımı battaniyeler genellikle bir bere ile takım oluşturarak yapılır. Siz de böyle bir takım yapabilir ve çocuğunuzu dışarı çıkardığınızda bu takımı kullanabilirsiniz.

5Turuncu bebek battaniyesi

Bebek battaniyeleri yalnızca bebeklerin üzerini örtmek için değil aynı zamanda bebek arabasının altına, yalnızca bacak kısımlarına gibi farklı yerlere de örtme imkanı sunabiliyor. Turuncu renkli battaniyeler ise hem kız hem de erkek bebekler için kullanılabiliyor.

Mutlaka incele:  Bere Modelleri İçin Harika Öneriler

6Hem şık hem kullanışlı beyaz örgü bebek battaniyesi

Eğer örgü konusunda kendinize güveniyorsanız çeşitli şekillerde bebek battaniyeleri yapabilirsiniz. Özellikle beyaz renk örgü hatalarını çok belli eder. Bu nedenle örgü konusunda uzman değilseniz, beyaz renkten uzak durmakta fayda var.

Sizin için derlediğimiz bu battaniyelerden de fikir alarak kendi zevkinize uygun harika örgü battaniye modelleri ortaya çıkarabilirsiniz.  Bebeğinizin battaniyesinin el emeği olmasının en güzel yanı, kendi zevkinize göre renk ve model seçebiliyor olmanız. Dilerseniz üzerine bebeğinizin ismini de yazarak tam olarak bebeğinize özel bir battaniye oluşturabilirsiniz.

Bere Modelleri Örnekleri

Örgüye meraklıysanız bere, atkı, hırka ya da kazak modellerine de göz atabilirsiniz. Özellikle bebek battaniyenize takım olması için bere örmeye başlayabilirsiniz. Bere Modelleri İçin Harika Öneriler isimli yazıya göz atarak birbirinden şık modellerden ilham alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!