En Güzel Örgü Çiçek Örnekleri ve Yapılışları

722

Son zamanlarda hemen hemen her şey gibi çiçekler de örgü halini aldı. İğne oyası şeklinde, tığ işi şeklinde veya kalın iplerle… Malzemesi ve yöntemi değişen el işinin en güzel hali olan örgü çiçek örnekleri farklı yerlerde sıkça kullanılmaya başladı.

Mutlaka incele:  Patik Modelleri ve Yapılışları - En Güzel Açıklamalı Patik Yapımı

Örgü Çiçek Örnekleri İçin Şık Model Önerileri

Aksesuardan takıya, gelin çiçeğinden atkı, şapka ve eldivene… Her yerde kullanabileceğiniz örgü çiçek örnekleri bu yazımızda!

1Örgü çiçek örnekleri her yerde!

Hırka, yelek, kazak, battaniye veya havlu… Her türlü kumaşın üzerini minik örgü çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

2Hatta gelin çiçeğiniz bile örgü olabilir

Örgü çiçekler o kadar popülerleşti ki gelin buketleri de artık örgü çiçeklerle yapılmaya başladı. Hem farklı hem de yaratıcı bir gelin buketi isterseniz siz de kendi çiçeğinizi kendiniz örebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Şal Örnekleri ve Yapılışları

3Bir saksı dolusu örgü çiçek

Örgü çiçeklerle süslediğiniz bir saksıyı evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

4Sonbahar temalı örgü yapraklar

Örgü çiçeklerin yanı sıra sonbaharı yansıtan örgü yapraklar da hoşunuza gidebilir.

5Peki, bu örgü çiçekler nasıl yapılıyor?

Örgü çiçekler yapmanın pek çok yolu bulunuyor. Öncelikle tığ ile yapabileceğiniz bir çiçek modeli sunuyoruz. Eğer temel seviyede el işi bilginiz ve beceriniz varsa siz de bu şekilde minik çiçekler örebilir ve daha sonra bunları birleştirerek ortaya muhteşem ürünler çıkarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları - En Güzel Örgü Paspas Örnekleri

6Bir başka örgü çiçek yapımı daha…

Bir başka örgü çiçek modeli de, büzülerek yapılan bu tığ işi model. Aşamaları takip ederek siz de örgü çiçekler yapabilirsiniz.

7Üstelik ortaya oldukça sevimli bir sonuç çıkıyor

Yukarıdaki örgü çiçek yapım aşamalarının sonucunda elinizde bu şekilde büzülmüş çiçekler olacak. Bunları birleştirerek evinizin dekorasyonunda veya farklı yerlerde kullanabilirsiniz.

El İşi Dünyanıza Yaratıcılık Katacak Birbirinden Güzel Öneriler!

En yaratıcı ve en sevilen örgü modellerini sizler için yazdık. Modelleri inceleyebileceğiniz, kendi örgülerinizde kullanabileceğiniz fikirler veren yazılarımıza El İşi Örgü Modelleri Örnekleri , Tığ İşi Şal Modelleri , Bayan Örgü Yelek Modelleri Fikirleri ve Örgü Oyuncak Bebek Modelleri linklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha fazla örgü çiçek modeli için ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!