En Güzel Uzun Düğün Elbiseleri

Uzun düğün elbiseleri ile harika görünebilirsiniz! Birbirinden güzel fikir veren, uzun düğün elbise modelleri, yazının hemen sonunda bulunan galerimizde!

4164

Elbise modası her geçen gün çeşitlenip zenginleşirken, düğünlere katılırken şık olmayı ön planda tutmak isteyen kadınlar için de sayısız seçenek bulunuyor. Katılacağınız düğünde şık ve özenli olmak için en güzel elbiseyi bulmak en doğal hakkınız. Tam da bu yüzden size harika önerilerimiz var. Düğünler için en ideal elbise modeli olan uzun düğün elbiseleri, farklı modellere sahip. İşte davetli olduğunuz düğünde herkesten beğeni toplayacağınız

En Güzel Uzun Düğün Elbiseleri

Uzun düğün elbiseleri için yırtmaç, işleme, dantel ve tül detayları her zaman güzel ve trend ayrıntılar arasında. Diğer yandan koyu renkli uzun düğün elbiseleri için her zaman tercih edilebildiği gibi ilkbahar ve yaz düğünleri için açık renkli uzun düğün elbiseleri daha tercih edilebilir.

Mutlaka incele:  7 Katlı Düğün Pastası Fiyatları, Örnekleri ve Modelleri

1Uzun düğün elbiseleri yırtmaç ile birlikte çok daha şık

Uzun elbiseler hem yürürken oluşturdukları hava hem de fiziği güzel göstermesiyle birçok kadının ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bir de bu uzun elbiselere yırtmaç eklendiğinde ortaya çok daha şık bir görüntü çıkıyor. Son dönemde trend olan yırtmaçlı uzun elbiseler, katılacağınız restoran, balo salonu gibi mekanlarda yapılacak düğünler için oldukça ideal. Her adım attığınızda havalanacak ve sizi adeta bir film yıldızı gibi hissettirecek bu elbise modelini tercih edebilirsiniz.

2İşlemeler, ışıltılar, dantel ve tül eklenmesiyle tarz dokunuşlar

Son dönemde ünlü tasarımcılar uzun elbiselerde, tüm detayı üst kısımda toplamayı tercih ediyor. Göğüs kısmında işlemeler, ışıltılar, dantel ya da tül eklemeleri ile şık bir görünüm oluşturuluyor. Eğer bacak boyunuz kısa ise bu tarz bir elbise ile olduğunuzdan çok daha uzun görünebilirsiniz. Elbisenin göğüs bölgesi hareketli olduğundan ve bel bölgesinde daralarak aşağı doğru düz bir şekilde indiğinden, belinizi ince gösterir ve kalça kısmındaki fazlalıklarınızı da gizler. Katılacağınız düğünde zahmetsiz bir şıklığa ulaşmak için kesinlikle bu tarz uzun düğün elbiseleri arasından seçim yapmalısınız.

Mutlaka incele:  Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

3Koyu renkli uzun düğün elbiseleri düğünlerde en çok tercih edilenler arasında

Koyu renkli uzun elbiseler de düğünlerde en çok tercih edilen elbise modelleri arasında yer alıyor. Siyah ya da lacivert elbiseler hem ince ve uzun bir görünüme kavuşturuyor hem de oldukça elegan bir görünüm sağlıyor. V yakalı, dantelli, düz formlu ve daha birçok farklı modelde koyu renkli uzun elbise bulmanız mümkün. Kolay yoldan şıklığa ulaşmak isteyen ve de riske girmek istemeyenler için en ideali bu tarz elbiselerdir.

Mutlaka incele:  Drone Kiralama ile Etkinliğinize Farklı Bir Açıdan Bakın!

4İlkbahar ve yaz düğünleri için ise renkli uzun düğün elbiseleri daha ideal

Eğer katılacağınız düğün ilkbahar veya yaz aylarında yapılıyorsa, kesinlikle açık renkli elbiseler tercih etmelisiniz. Pudra pembesi, mint yeşili, lila gibi soft renkler özellikle uçuş uçuş uzun elbiselere çok yakışan renkler arasında yer alıyor. Katılacağınız düğün kır ya da kumsal düğünü ise salaş ve dökümlü modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Açık renklerde hem hareketlerinizi kısıtlamayacak hem de sizi oldukça şık gösterecek bir elbise seçebilirsiniz.

5Balık formlu elbiseler her zaman trend, her zaman en göz önünde

Uzun düğün elbiseleri dendiğinde akla ilk gelen balık formlu elbiseler, şık görünmek için seçilebilecek en ideal elbise modellerinden biri. Eğer fiziğinize güveniyorsanız kesinlikle katılacağınız düğünde balık formlu uzun bir elbise tercih etmelisiniz. Özellikle gideceğiniz düğünün sahibi çok yakınınızsa, özenli görünmek ve şık olmak için bu tarzda bir elbise tercih edebilirsiniz. Balık formlu elbiseler en çok bordo, lacivert, kırmızı ve siyah renklerle uyum yakalıyor.

Uzun Düğün Elbiseleri Abiye Modelleri

Daha fazla düğün elbisesi keşfetmek ve ilham almak için sizler için oluşturduğumuz abiye modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Diğer yandan gelin kardeşleri için de Düğünde Gelinin Kız Kardeşi Ne Giymeli? yazımızı tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!