En İyi Alman Çikolatası Markaları

3577

Çikolata denince akla ilk gelen ülkelerin başında gelir Almanya. İyi bir Alman çikolatası ise bu güzel ülkeyi ziyaret eden herkesi mutlu etmeye yeter. Fakat belli başlı markalar sizi kokusuyla kendisine çekmeyi başarır. Bu markalara birlikte göz atalım.

Çikolatanın Kalitesi Kokusu ve Tadında

Almanya’yı çikolata konusunda tecrübeli ve vazgeçilmez yapan detayların başında çikolata konusunda gösterdiği özen ve dikkattir. Kullanılan çikolatadan eklenen yağa kadar her şey iyi bir marka olmanın öncelikli şartlarındandır.

Mutlaka incele:  En Güzel El Yapımı Hediyeler

1Yılların Alman çikolatası: Sarotti

Almanya’nın en eski çikolata markalarından biri olan Sarotti, çağa ayak uydurmasıyla da her zaman tercih edilen markaların başında geliyor. Kakaosunun kokusu sayesinde eklenen tüm tatları kendi tadına dönüştüren marka, yılların markası olmayı geleceği taşıyacağa benziyor.

2Ritter Sport ile yetişen nesiller

Sade tarzı ve fakat lezzetli çikolatalarıyla tam bir Alman çikolatası stiline sahip olan Ritter Sport, akıllara kazınan logosuyla her yerde karşımıza çıkıyor. Fındıklı, bademli ve yaban mersinli çeşitleriyle sıkça tüketilen bu marka, Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa ve Amerika’da da çok tüketilen hazır tüketim ürünleri arasında yer alıyor. Bu özelliğiyle pazarla hayli büyük bir yer tutan Ritter Sport, aromasıyla her yaşa hitap etmeyi başarıyor.

Mutlaka incele:  Erkek Sevgiliye Hediye Fikirleri

3Çocukların sevgilisi: Kinder Schokolade

Uzun yıllardır Türkiye’de de satışta olan Kinder Schokolade, ürün yelpazesi en geniş olan çikolata markalarından. Beyaz çikolatadan, sürpriz yumurtaya kadar birçok çeşidi bulunan marka, Avrupa ve Amerika’nın yanında Asya’da da en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Özellikle çocukların sevdiği markalar arasında yerini alan Kinder Schokolade, günün ve teknolojinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yepyeni ürünleri piyasaya sunmaya devam ediyor.

Mutlaka incele:  Hediye Önerileri İçin Karaktere Göre Fikirler

Bir geleneğin temsilcisi: Mozartkugel

Mozartkugel, Mozart’ın portresinin yer aldığı ambalajı ile tüketicilerin aklında yer ederek her bir neslin zihnine bu ünlü bestecinin kazınmasını sağlıyor. Geleneği ve kültürüne bağlılığıyla tanınan Almanlar, yiyecekleri üzerinde dahi bulunan simgesel anlatımlarıyla her kuşağa aktarım yapmaya devam ediyor. Özel aroması ile tüketicilerin gönlünü fetheden Mozartkugel, sunduğu farklı ambalajlarıyla da hediye olarak sunulmak için hazır olarak raflarda yerini alıyor. Alman çikolatası önerilerimizden sonra dilerseniz, En Lezzetli Belçika Çikolatası Markaları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

2 Yorumlar

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!