En İyi İzmir Sokak Sanatçıları

611

Konak’ta, Alsancak’ta, Karşıyaka’da… Tıpkı İstanbul gibi İzmir sokak sanatçıları da adeta açık hava konseri yaşatıyor izleyicilerine. Bu yazımızda İzmir’in ara sokaklarına, meşhur caddelerine ve sahil kenarına yolculuğa çıkıyoruz. Sanat dolu bir yazıya hazır mısınız?

En İyi İzmir Sokak Sanatçıları

Kimi enstrüman çalıyor, kimi şarkı söylüyor… İzmir’in meşhur meydanlarını, sokaklarını melodileriyle çınlatan birbirinden etkileyici İzmir sokak müzisyenleri ve dansçıları ile tanışma zamanı. Unutmayın ki sanat, sokakta başka güzeldir.

Mutlaka incele:  İzmir Fasıl Mekanları Önerileri

1En sevilen İzmir sokak sanatçıları arasından bir isim; Sado Dayı

Efkarlı şarkılarıyla, klarnetinden çıkan melodileriyle, eşsiz sesiyle İzmir halkının kulaklarının pasını siliyor Sado Dayı. Siz de eğer İzmir’in yollarında onu görürseniz, mutlaka dinlemelisiniz.

3Grup JAHR

Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi İzmir’de de metro çıkışında pek çok sokak sanatçısı müzik sanatını icra ediyor. Sevilen İzmir sokak sanatçıları arasındaki Grup JAHR da onlardan biri. Çok yeni olmasına rağmen grup oldukça ilgi çekiyor.

4İzmir sokak dansı

İzmir sokak sanatçıları denildiğinde akla sadece müzisyenler gelmemeli. Sanatın en renkli yüzlerinden biri olan dans da İzmir sokaklarında kendine yer bulmuş. Salsadan horona kadar farklı dans türlerini bir araya getiren bu grup İzmirlilere keyifli anlar yaşatıyor. Eğer siz de onlara denk geldiyseniz, çok şanslısınız!

Mutlaka incele:  İzmir Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler

5Bilinemeyen sanatçıları görmek de mümkün İzmir sokaklarında…

İzmir sokak sanatçıları arasında bir gruba üye olmayan, hatta pek çok kişi tarafından ismi dahi bilinmeyen fakat yoldaki herkesin ilgisini çeken, çaldığı sazı ve eşsiz sesiyle herkesin içine işleyen sanatçılar da olabiliyor. Sazıyla herkesin gönlünü fetheden bu sanatçı da o İzmir sokak sanatçıları arasında yer alıyor.

En Sevilen İstanbul Sokak Sanatçıları

İzmir sokak sanatçıları listesinin yanı sıra İstanbul sokak sanatçıları listesi de hazırladık ve İstanbul sokaklarının ve meydanlarının en iyi seslerini, en iyi performanslarını bir araya getirdik. En İyi İstanbul Sokak Sanatçıları linkine tıklayarak bu sanatçıları inceleyebilir, performanslarını izleyerek sokak sanatının tadına varabilirsiniz.

izmir sokak sanatçıları istanbul-sokak-sanatcilari-8 istanbul-sokak-sanatcilari-7 istanbul-sokak-sanatcilari-6 istanbul-sokak-sanatcilari-5 İzmir sokak sanatçıları istanbul-sokak-sanatcilari-3 istanbul-sokak-sanatcilari-2 istanbul-sokak-sanatcilari-1 istanbul-sokak-sanatcilari istanbul-sokak-sanatcilari-13 istanbul-sokak-sanatcilari-14

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!