Erkek Giyim Kombinleri – En Güzel Erkek Kombinleri

3846

Erkekler için genelde en bilindik sözdür ne bulsam onu giyerim sözü. Ancak bakımlı ve karizmatik olmak isteyen erkekler hiç de öyle düşünmüyorlar. Pantolonundan gömleğine bir birine en iyi giden renkleri ve desenleri uyumlu olarak seçiyorlar. Erkek giyim kombinleri bayanları aratmayacak kadar göz dolduruyor.

Birbirinden Şık Erkek Giyim Kombinleri

erkek giyim kombinleri

Erkek giyiminde özen gösterilecek birkaç nokta var. Bunlara uyulduğu taktirde erkek giyim kombinleri şıklıkta zirve yapacaktır. En önemli nokta kullanılan renkler. Renklerin seçimi kadar birbirine uyumu da önemli. Lacivert ceket lacivert pantolon uyum olarak iyi olabilir fakat artık bu şekilde giyim tarzı yerine göre uygulanıyor. Artık siyah takım veya lacivert takım takıntısı yok.

Mutlaka incele:  En Güzel Erkek Deri Ceket Modelleri 2017

1Erkek giyiminde püf noktalar

Kıyafetinizin üzerinize tam oturmasına özen gösterin, öyle bol olsun zengin durur söylentisi pek doğru değil. Kıyafet tam otursun derken vücudunuza yapışıp kalması da doğru değil, hafif bir hareket boşluğu iyidir.

erkek giyim kombinleri

Kravatınızın genişliği ceket yakasından fazla olmamalı, uzunluğu ise normal duruşunuzda pantolon kemerinizin tokası ile aynı hizya gelmeli, daha uzun veya kısa olmamalı. Gömleğinizin kolları ceket kolundan ne fazla uzun nede kaybolacak kadar kısa olmamalı, manşetler ceketinizden 3 cm kadar çıkması en uygunu olur.

Mutlaka incele:  Takım Elbise Kombinleri

erkek giyim kombinleri

Takım elbiselerde pantolon en çok ayakkabı üzerine değecek kadar olmalı, eskiden olduğu gibi bir örtü gibi sarmamalı.

erkek giyim kombinleri

Erkek giyim kombinleri seçiminde ayakkabılarınız kemerinizle aynı renk olmalı. Köşe burunlu ayakkabı tercih etmeyin ve ayakkabılarınızı daima temiz tutun.

2Erkek giyim kombinlerinde aksesuarlar

Erkek giyim kombinleri için aksesuarlar kombinleri tamamlayan parçalar. Aksesuar kullanmayıp sade bir tasarım da işimizi görür. Ancak girdiğimiz ortamda dikkat çekmek ve ağır bir görüntüye kavuşmak için aksesuarlar tamamlayıcımız olurlar.

Güzel bir kravat ve mendil kombinasyonu şıklığınızı etkiler. Kemerleriniz pantolonunuz ile uyumlu ve büyüklük olarak uygun ölçülerde olmalı. Kumaş pantolana kot kemeri takmamaya çalışın.

erkek giyim kombinleri

Erkek giyim kombinleri için saatinizin pahalı ve çok fiyakalı olmasına gerek yok. Sade görünümlü bir saat bile işinizi görür. Saat kayışının ve saat içi renginin kıyafetinize uyması biraz artı katabilir ama zorlamayın. Kol düğmeleri gideceğiniz yere uygun olmalı, arkadaş arası toplantılarda basit bir şey de işinizi görür, ancak şirket kokteyline çıt çıt benzeri kol düğmesi ile gitmeyin. Cüzdanınız sizi yansıtır, fazla dolu olmamalı, sadece lüzumlu şeyleri taşıyın, biraz nakit ve üç beş kart gibi.

Mutlaka incele:  Kışlık Kazak Modelleri 2017 Modası

Erkek giyim kombinleri ve moda

Moda takip etmek ne kadar doğru olur tartışılır, herkesin kendine göre bir tarzı vardır ve eğreti durmuyorsa tarzınızı uygulayın. Erkek giyim kombinleri konusunda erkekler bayanlar kadar tutucu değil sonuçta, mesela aynı kıyafeti giyince tartışma olmuyor. Dilerseniz, Erkek Beyaz Ayakkabı Kombinleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!