Evde Nişan Menüsü Fikirleri

Birbirinden güzel nişan organizasyon fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

14187

Nişan, düğüne giden yolda atılan en büyük adımdır. Nişan töreni bir salonda ya da evde yapılabilir. Eğer nişanınıza çok fazla kişi gelmeyecekse evde nişan yapmak daha doğru olacaktır. Evde yapacağınız nişana gelen misafirlerinize evde nişan menüsü hazırlayabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Evde Nişan Menüsü Tavsiyeleri

Evde nişan menüsü için hazırlayacağınız yiyecekler, içecekler ve ikramlıklar genelde herkesin sevdiği şeyler olmalı. Farklı tatlar hazırlamak istiyorsanız yine herkesin severek yiyeceği bir şeyler hazırlamanızı öneriyoruz. Çok fazla risk almak doğru olmaz.

Mutlaka incele:  En Güzel Söz Masası Süsleme Örnekleri

1Evde Yapılan Nişan Töreninde Neler İkram Edilir?

Evde yapacağınız nişan töreni için sizi çok zorlamayacak yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Yapmayı en iyi bildiğiniz ikramlıkları yapabilirsiniz. Börek, kek, mercimek köftesi, kısır, yaprak sarması gibi yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Yaprak sarması yapmak biraz zaman alır. Fırsatınız varsa nişandan 1-2 gün önce sarabilirsiniz.

2Evde Nişan Töreni İkramları

Mutlaka incele:  Nişan Takım Elbise Modelleri

Evde nişan davetinde ne ikram edilir diye araştırma yaparken en iyi yaptığınız yiyecekleri dikkate alın. Kurabiye, kek, kısır, börek gibi yiyecekleri hazırlamayı biliyorsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Bilmiyorsanız da çevrenizdeki insanlardan yardım isteyebilirsiniz.

3Nişan Menüsü ve Detayları

Nişan için sadece yemekler değil içecekler de çok önemlidir. Mümkünse çay ikram etmeyin. Çay bol tüketileceği için bütün gece çay ikram etmekle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz ayrıca sürekli yeni çay demlemeniz de gerekebilir. Gazlı ve gazsız içecekler alabilirsiniz. Evde limonata, portakal suyu da hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Tesettür Nişan Türban Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

4Söz Daveti Menüsü

Evde söz ikramları için bir menü hazırlamak istiyorsanız nişanda ikram edebileceğiniz yiyecekleri söz için de önerebiliriz. Eğer ikramlık yiyecekler hazırlama konusunda başarılıysanız söz menünüzü zengin tutabilirsiniz. Erkek tarafı da söz için hazırladığınız yiyeceklere dikkat edecektir. Menünüzü titizlikle hazırlamanızı öneriyoruz. Erkek tarafının damak zevki hakkında fikriniz varsa menü hazırlamanız daha kolay olacaktır.

Evde Nişan Konsepti Fikirleri

Evde nişan yapmak istiyorsanız evinize güzel bir nişan konsepti hazırlayabilirsiniz. Konseptli nişanlar uzun yıllar konuşuluyor. Konseptli bir nişan yapmak istiyorsanız ve farklı fikirlere ihtiyacınız varsa sizin için hazırladığımız Evde Nişan Konsepti Fikirleri isimli yazımızdan konsept fikirlerine ve önerilere göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!