Düğün Öncesi Cilt Bakım Önerileri

316

Düğün gününüz sizin için en özel günlerden biri. Ve bu günde kusursuz görünmek de bir hayli önem taşıyor. Düğün hazırlıkları içerisinde ihmal etmeyeceğiniz en önemli kısım, cilt bakımınızdır. Bu açıdan bu süreçte düğün öncesi cilt bakımı iki katı dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Düğün öncesi cilt bakımı nasıl olmalı?

Kusursuz ve güzel görünmek için öncelikle sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmalısınız. Düğün öncesi cilt bakımı için size sunduğumuz önerilere kulak vererek kusursuz cilt için gerekli hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 5-6 Ay Kala Yapılması Gerekenler

1Beslenme düzeninize çeki düzen verin

Düğününüze 6 ay kala, düğün öncesi cilt bakımı için yapacağınız en iyi şey beslenme düzeninize çeki düzen vermektir. Cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek yiyecekleri yemeyi bırakmalısınız.

2Bol bol su için

Su içerek toksinlerden arınabilir ve cildinizin parlamasını sağlayabilirsiniz. Günde içeceğiniz sekiz bardak su ile cilt bakımınızın en önemli kısmını çok kolay ve pratik bir şekilde atlatmış olabilirsiniz.

3Cilt temizliği ve bakımını ihmal etmeyin

Cilt güzelliğinin bir diğer şarkı da sabah ve akşam yapılan cilt temizliği ve bakımıdır. Her sabah cildinizi temizlemeli, beslemeli ve nemlendirmelisiniz. Bunu bir alışkanlık haline getirdiğinizde cildinizin çok daha pürüzsüz ve ışıl ışıl olduğunu fark edeceksiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Davet Organizasyon Firmaları

4Yüzünüz kadar vücudunuza da özen gösterin

Tabii düğün öncesi cilt bakımı yalnızca yüzden oluşmuyor. Bir vücut fırçası edinerek her duşta cildinizi bu fırçayla masaj yapıp ovarak hem toksinlerden arınmasını, hem sıkılaşmasını hem de daha bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Düğününüzü yaz aylarında yapacaksanız ayak bakımına da özen göstermenizde yarar var. Her gün nemlendirerek yumuşatarak bu bakıma başlayabilirsiniz. Her gece bolca nemlendirici sürdükten sonra çorapla yatarsanız ayaklarınızın o nemi emmesini ve yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz.

5El ve ayak bakımını atlamayın

Düğün günü elleriniz ve tırnaklarınız da çok göz önünde olacağı için bu aşamayı da atlamamalısınız. Düğün hazırlığı süresince koyu renkli ojeler sürmeyi bırakabilirsiniz. Tırnaklarınızın nefes almasını sağlamalı ve düzenli olarak badem yağı ile ovmalısınız. Ellerinizi her yıkamadan sonra nemlendirici sürmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

6Düğün öncesi ayak bakımı

Eğer tüm gün hazırlıkları tamamlamak için koşuşturmalar içinde geçiyorsa düğününüzden 5-6 hafta önce her akşam içerisine lavanta damlattığınız ılık suyun içinde ayaklarınızı bekletebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğünlerde Eskimeyen 11 Nostaljik Düğün Dans Şarkısı

7Düğün öncesi cilt bakımı için alkolden uzak durun

Düğün öncesi cilt bakımı için düğününüze haftalar kala alkolden uzak durmanızda fayda var. Çünkü fazla alkol tüketimi cildinizin ve saçlarınızın kurumasına sebep olabilir.

8Ve son hazırlıklar

Düğüne 1 hafta kala kendinizi güzellik salonuna emanet etmenizin vakti geldi. İstenmeyen tüylerden kurtulma, kaşlara şekil verdirme gibi işlemleri halledebilirsiniz.

9Düğün öncesi cilt bakımı ve saç bakımı

Düğün günü saçlarınızı yıkamamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer düğünden bir gün önce saçlarınızı yıkarsanız daha iyi şekil almasını sağlamış olursunuz. Çünkü yeni yıkanmış saçta tokaların durması bir hayli zordur.

10Manikür ve pedikür…

Manikür ve pedikürünüzü de bir gün önceden yaptırın ki düğün günü herhangi bir sıkışıklık yaşanmasın. Düğün öncesi cilt bakımı ile cildinizi ertesi güne hazırlamak ve dinlendirmek için bir gün öncesinde hiç makyaj yapmamaya özen gösterin.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi

Düğün öncesi cilt bakımı önerilerinin yanı sıra hayatımızın en iddialı ve zor kararlarından biri olan evlilik kararı aldınız ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bir planlayıcıya ya da yol göstericiye mi ihtiyacınız var? gigbi olarak bu noktada sizlerle yardımcı olmak amacıyla Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi paylaşıyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!