Gelin Hamamı Malzemeleri ve Gelin Hamamı Hediyeleri Nelerdir?

En güzel gelin hamamı hediyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

9564

Osmanlı’dan kalma bir gelenek olan gelin hamamı nasıl yapılır, gerekli malzemeler ve gelin hamamınıza gelecek olan konuklarınıza verebileceğiniz hediyelikler nelerdir? İşte, en güzel gelin hamamı etkinlikleri ve gelin hamamı hediyeleri…

Gelin Hamamı ve En Güzel Gelin Hamamı Hediyeleri

Gelin hamamı sazlı sözlü, yemeli içmeli Osmanlı adetleriyle dolu bir etkinliktir ve düğün öncesi stresten uzakta eğlenceli vakit geçirebilmeniz için iyi bir fırsattır. Eğer siz de gelin hamamı düzenlemeyi düşünüyorsanız bu yazımızı okuyarak en güzel gelin hamamı hediyeleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Adaylarına En Güzel Kına Gecesi Gelin Tacı Modelleri

1Minik hediyelikler hazırlayabilirsiniz

Gelin hamamı süsleri olarak konuklarınıza minik hediyelikler hazırlamak istiyorsanız bu örnekteki gibi minik hediye seti hazırlayabilirsiniz. Hamam taslarının içine güzel kokulu sabunlar, şampuanlar, peştemal ve havlular koyabilirsiniz.

2Hediyelerinizin üzeri için kart hazırlatabilirsiniz

Sizin gelin hamamınız olduğunu belirten gelin hamamı süsleri, bu özel günü simgeleyen minik kartları hediyelerinizin üzerine ip ile bağlayabilirsiniz. Kartın üzerine “Ayça’nın gelin hamamı” gibi şeyler yazabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Kalıbı Şablonları, Şekilleri ve Motifleri

3Peştemal ve sabun…

Peştemal ve sabun hamamın simgelerinden olduğu için gelin hamamı hediyeleri arasında en sevilen hediyeliklerdendir. Siz de gelin hamamı etkinliğinize gelen konuklarınız için böyle güzel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Eminiz ki, oldukça hoşlarına gidecektir!

4Krem ve kolonyalar ile gelin hamamı süsleri

Konuklarınız için güzel kokulu kolonya ve kremler oldukça ideal gelin hamamı hediyeleri arasında yer almaktadır.

5Gelin hamamının olmazsa olmazı, meyve tabağı!

Gelin hamamı hediyelikleri yanı sıra hamam etkinliği için de hazırlık yapmalısınız. Gelin hamamının olmazsa olmazlarından olan meyve tabağını da göz ardı etmemelisiniz. Lezzetli meyvelerle hazırlanan bir meyve tabağı konuklarınızı mutlu edecektir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Keçeden Kına Süsleri

6Yiyecek köşesi de hazırlayabilirsiniz

Daha büyük bir gelin hamamı organize etmek isteyenler için lezzetli atıştırmalıklar ve içeceklerle donatılmış bir lezzet köşesi öneriyoruz. Gelin hamamı hediyeleri olarak minik kanepeler, meyveli tartlar, tatlılar, tuzlular, ferahlatıcı içecekler… Gelin hamamı aksesuarları ile muhteşem hatıralar bırakabilirsiniz.

Kına Gecesi Hazırlıklarınız Bitti Mi?

Gelin hamamı hediyeleri kadar kına gecesi de özeldir. Bu özel gün için hazırlıklarınızı bitirdiniz mi? Eğer henüz bitmediyse, hazırladığımız liste ile kına hazırlıklarınızdaki eksikleri tamamlayabilirsiniz. Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır? yazımızı okuyarak süslemeler konusunda fikir alabilir, kına gecenizi yaratıcı süslemelerle benzersiz hale getirebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!