Birbirinden Güzel Gelin Makyajı Örnekleri

1383

Bir kadının hayatındaki en önemli makyajlardan biri gelin makyajıdır. Her kadın gelin makyajı için heyecanlanır ve en güzel makyaj kendi makyajı olsun ister. Gelin makyajı yaptıracaksanız gelin makyajı örnekleri ile kendi makyajınızı şekillendirebilirsiniz.

Gelin Makyajı Örnekleri İçin Harika Öneriler

Gelin makyajı örnekleri kafanızda bir makyaj stili oluşmasına yardım olacaktır. Bizim size verdiğimiz önerilerle de makyajınızı oluşturabilirsiniz. En güzel makyaj, doğal makyajdır. Abartılı makyajlardan uzak durmanız daha doğru olacaktır.

Mutlaka incele:  Nişan Makyajları Fikirleri

1Buğulu Göz Makyajı

Gelin makyajında buğulu göz makyajları sıkça tercih ediliyor. Eğer gözleriniz küçükse bu tarz bir makyaj gözlerinizi daha da küçük gösterecektir. Özellikle renkli gözlü kadınlara çok yakışacak olan bu makyaj, romantik bir görünüme kavuşmanızı da sağlayacaktır. Bu makyajı prenses model gelinliklerde kullanmanızı önermiyoruz. Dilerseniz, En Güzel Buğulu Göz Makyajı Örnekleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

2Aydınlık Gelin Makyajı

Daha aydınlık ve canlı bir görünüm için bu tarz bir makyaj yapabilirsiniz. Göz kapaklarınıza nude tonlarda bir şeftali far sürmeniz ve yanaklarınızda biraz pembe renk kullanmanız daha dinç bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Kaşlarınızın altına da biraz açık renk far sürebilirsiniz. Eğer isterseniz çok ince bir eyeliner ile sade bir makyaj yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Gelin Başı Modelleri

3Ombre Gelin Makyajı

Ombre göz makyajı son yıllarda çok moda oldu. Gelin makyajı örnekleri içinde farklı duruşuyla gerçekten oldukça şık duran bu makyajı yapmak çok kolay değil. Göz makyajınızı sürekli kendiniz yapıyorsanız daha kolay yapabilirsiniz ancak makyaj yapmaya alışkın değilseniz işi profesyonellerine bırakmalısınız.

4Takma Kirpiklerle Göz Alıcı Gelin Makyajı Örnekleri

Gelin makyajınız için takma kirpik kullanırsanız gözlerinizi daha çok vurgulayabilirsiniz. Dikkat çekici bir görünüm için buğulu bir göz makyajı tercih edebilir ya da daha sade bir göz makyajıyla doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Makyajı Ürünleri Nelerdir?

5Koyu Renk Göz Gelin Makyajı Örnekleri

Çok fazla tavsiye etmesek de gelin makyajı olarak koyu renkler de kullanabilirsiniz. Aslında en doğrusu sade bir makyaj yapmaktır. Böyle abartılı makyajlar sıcaktan ve terden akıp dağılabiliyor. Tercihiniz sade ve nude renklerden yana olursa sorun yaşamazsınız.

Göz Makyajı Teknikleri

Göz makyajı, gelin makyajı için önemlidir. Sade bir makyaj yapacak olsanız bile düzgün bir göz makyajı her zaman daha güzel makyajlar ortaya çıkartacaktır. Göz makyajı tekniklerine göz atmak için Göz Makyajı Teknikleri – Göz Kalemi Sürme isimli yazımızı mutlaka okuyun.

gelin-makyaji-ornekleri-6 gelin-makyaji-ornekleri-8 gelin-makyaji-ornekleri-7 gelin-makyaji-ornekleri-9 gelin-makyaji-ornekleri-10 gelin-makyaji-ornekleri-11 gelin-makyaji-ornekleri-12

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!