Güzel Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

655

Kadınlar için göz makyajı yapmak hep stres olmuştur. Taşırmamak, dağıtmamak, tonları doğru seçmek öyle pekte kolay bir iş değildir. Kimi kadın keskin, kimi buğulu, kimi seksi bakışlar ister makyajın sonunda! Peki, güzel göz makyajı nasıl olur?

Güzel göz makyajı nasıl olur?

Hem trendleri takip edip hem de içimize en sinen, gözümüze en yakışan güzel göz makyajı uygulamalarını inceleme altına aldık. En güzel göz makyajı uygulamalarından birini adım adım öğrenmeye ne dersiniz?

Mutlaka incele:  Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Porselen Makyaj Seti Örnekleri

1T bölgesine dikkat edin

Gündüz ve gece uyumlu bir göz makyajı olan buğulu göz makyajı tüm makyajlar gibi T bölgesiyle başlıyor. Teninize uyumlu ve ışığı doğru yansıtacak olan fondöten ile T bölgesini aydınlatın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey fondöteni elmacık kemiklerinize kadar dağıtmanız.

2Göz kalemini düzgün çekin

İkinci adım olarak siyah göz kalemini elinizi titretmeden üst ve alt kirpik çizgileri boyunca tek bir hareketle çekin. Bu işlemin ardından kalemin bırakacağı tortulu bölgeleri dağıtma fırçası yardımıyla dağıtın.

3Far uygulamasını cömertçe yapın

Üçüncü adım ilk iki işleme göre çok daha kolay. Göz farınızı (siyah) göz kapağına üst kirpik çizgisinden başlayarak uygulayın. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise ne kadar buğulu bir makyaj istediğiniz. Eğer çok buğulu bir bakış isterseniz bu işlemi daha yoğun bir şekilde uygulayın.

Mutlaka incele:  En Güzel Makyaj Markaları Listesi

4Bakışlarınızı vurgulayın

Siyaha yakın (mor veya tonları) göz farı ile kirpik çizginizin üstüne farı çekip, uygulama fırçası ile kirpik çizgisinden göz çukuruna doğru gölge verin. Siyah maskara ile de bakışlarınızı vurgulayacak şekilde farı yedirin.

5Göz altını unutmayın

Dördüncü adımda anlattıklarımızı beşin adım için göz altınıza uygulayın. Burada en çok dikkat etmeniz gereken nokta bu uygulamayı fırçalarınızı yatay tutarak yapmak ve fazla taşırmamak.

7En Güzel Göz Makyajı: Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajının olmazsa olmazı iki şey var; siyah göz kalemi ve maskara. Siyah göz kaleminizi kalın bir şekilde göz kapağınıza uygulayın. Daha sonra bir karıştırma fırçası ile yukarı doğru dağıtın. Burada asıl nokta koyudan açığa doğru geçiş yapmakta. Dağıtma işlemi bittikten sonra göz kaleminiz ile gözünüzün etrafını çerçeveleyin. Ve son olarak etkileyici bakışların son adımı olan kirpiklerinize maskara uygulamasına geçebilirsiniz.

8Dikkat Çekmek İsterseniz, Renkli Göz Makyajlarını Deneyin.

Makyaj konusunda cesur ve iddialı iseniz, klasik göz makyajlarını bir kenara bırakıp çarpıcı makyajları deneyebilirsiniz. Dikkat çeken göz makyajının sırrı ise dinamik renkleri kullanmaktan geçiyor.

Yeşil Göz Makyajı İçin Öneriler

En güzel makyajı uygulamaları doğru renklerin kullanılmasıyla gerçekleşir. Ten ve saç renginizin yanı sıra göz renginiz hangi tonların size yakışacağını belirlemede en önemli unsurdur. Eğer yeşil renkli gözlere sahipseniz, size çok yakışacak göz makyaj uygulamaları için sitemize göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!