Hamile Çantası Neler İçermeli? Hamile Çantası Önerileri

459

Doğumdan önce anne adayları bir hamile çantası hazırlamalıdır. Doğumdan en geç iki hafta hamile çantanızı hazırlamalısınız. Erken doğum riski varsa daha da önceden bu çanta hazır olmalıdır.

Hamile Çantası Neler İçermeli?

Hamile çantası doğum hazırlıkları sırasında ve doğumdan sonra işinize yarayacak birçok şeyi bir arada barındırır. Bu çantayı eksiksiz hazırlamanız sizin ve bebeğinizin hayatını kolaylaştıracaktır.

Mutlaka incele:  Hamilelikte 7 Ay Tavsiyeleri, 7 Aylık Gebelik Bilgileri

1Kıyafetler

Hamile çantası içinde bolca kıyafet oluyor. Eğer hastanede doğum öncesinde ya da sonrasında kalacaksanız 2-3 adet gecelik almalısınız. Hastanede rahatlıkla gezinebilmek için sabahlık ya da şal alabilirsiniz. Rahatça yürümeniz için terlik, hastanede yatacaksanız rahat etmeniz için pijama, iç çamaşırı, birkaç çift çorap, atlet ve eve giderken giyebileceğiniz kıyafetler koymalısınız.

2Kişisel Bakım Ürünleri

Doğumdan önce ve sonra kişisel bakımınızı aksatmamanız için yanınıza kişisel bakım ürünleri de almalısınız. Bunlardan en önemlileri göğüs pedi ve göğüs ucu kremidir. Bunlar dışında diş macunu ve diş fırçası, diş ipi, hijyenik ped, birkaç tane el havlusu, banyo ve saç havlusu antibakteriyel el temizleme jeli, kirli çamaşırlarınızı koyabilmeniz için bir torba, kolonya, kuru ve alkolsüz ıslak mendil, sıvı sabun, tarak, saç kurutma makinesi, şampuan, saç kremi ve duş jeli, taç ve toka, yüz ve el kremleri koyabilirsiniz. Makyaj malzemesi ve makyaj temizleme ürünleri de koyabilirsiniz ancak doğumdan sonra bebeğinize zarar vermemek için bu tarz ürünler kullanmamanız daha iyi olacaktır.

Mutlaka incele:  Hamileler Ne Yememeli?

3Bebeğiniz İçin Yanınıza Almanız Gereken Ürünler

Hamile çantası içinde kendiniz için almanız gerekenlerden sonra sıra geldi asıl önemli konuya. Bebeğiniz için birkaç tane alttan çıtçıtlı body, 3-4 adet çorap, eldiven, 2 tane önlük, patik, birkaç tane pijama altı, şapka, tulum, üşümemesi için 1-2 adet yelek veya hırka, yeni doğan bebek bezi, ağız mendili, bebek için ıslak mendil, pamuk ve su, tırnak makası almalısınız.

Mutlaka incele:  Karbonatla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Yeni Doğan Bebek Beslenme Sıklığı Nasıl Olmalı?

Anne adaylarının en çok endişe ettiği konulardan biri de bebekleri ne sıklıkla emzirecekleridir. Bebekler dertlerini anlatamadığı için haliyle acıkıp acıkmadıkları biraz zor anlaşılıyor. Bir bebeğin ortalama ne kadar sürede bir beslenmesi gerektiğini öğrenerek hem bebeğinizin ne zaman acıkacağını tahmin edebilir hem de gerekli besini almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Yeni Doğan Bebek Beslenme Sıklığı Nasıl Olmalı? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!