Hamilelik Adetten Önce Belli Olur mu? Adete 3 Gün Kala Belirtileri

En faydalı hamilelik bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2653

Hamilelik belirtileri herkeste aynı şiddette olmasa da birbirine çok benzer. Çoğunlukla da regl belirtileriyle karıştırılırlar. Hal böyle olunca bebek sahibi olmak isteyen kadınlar daha çok sabırsızlanmaya başlarlar. Regl belirtisi mi yoksa hamilelik belirtisi mi bilmedikleri için sürekli hamilelik belirtileri hakkında araştırma yaparlar. Hamilelik adetten önce belli olur mu diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Hamilelik Adetten Önce Belli Olur Mu?

Hamilelik adetten önce belli olur mu sorusunu soran kadın sayısı gerçekten çok fazla. Özellikle uzun zamandır çocuk sahibi olmak için uğraşan çiftler adetten önce gebelik olup olmadığını öğrenmeyi çok isterler. Eğer siz de adetten önce hamile olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Mutlaka incele:  Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? Test Çubuğu Nasıl Kullanılır?

1Adete 3 Gün Kala Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik belirtileri genellikle adet belirtileriyle karıştırılır. Hamile olsanız bile yaşadığınız belirtileri adet belirtileriyle karıştırmanız çok normal. Hamileliğin ilk belirtilerinden olan göğüslerde hassasiyet, adet belirtilerinden biri olduğu için hamile kalmak için uğraşan kadınlar bile başta bunun bir adet belirtisi olduğunu düşünürler. Halk arasında “yerleşme kanaması” olarak bilinen kanama da adet belirtisi zannedilir. Bu kanama hamileliğin erken belirtilerinden biridir.

Mutlaka incele:  Keçeden Lohusa Tacı Yapımı ve Modelleri

2Hamilelik Adetten Önce Anlaşılır Mı?

Hamileliğin yapılan testlerde anlaşılabilmesi için HCG hormonunuzun yeterli seviyeye gelmiş olması gerekir. Özellikle kan testinden hamile olup olmadığınızı anlamak, idrar testine göre daha fazla sabır istiyor. Kan testinden hamile olduğunuzu anlamanız için gebeliğinizin biraz ilerlemiş olması gerekiyor. Eskiden adetten önce gebeliği anlamak neredeyse imkansızdı ama günümüzde bazı idrar testleri, hamileliği adetten önce öğrenmenizi vaat ediyor.

3Adetten Önce Kullanılan Testler Kesin Sonuç Verir Mi?

Adetten önce de hamile olup olmadığınızı anlayabilmeniz için HCG hormonunuzun belli bir seviyeye gelmiş olması gerekiyor. Adetten birkaç gün önce hamile olup olmadığınızı gösteren testlerden aldığınızda eğer test negatif çıkarsa bu %100 hamile değilsiniz anlamına gelmiyor. Aynı şekilde test pozitif çıkarsa bu da %100 hamilesiniz anlamına gelmiyor. Testin bozuk olma ihtimali var. Negatif çıktığında test bozuk olabilir ya da henüz HCG hormonu istenilen seviyede olmayabilir.

Mutlaka incele:  Hamilelikte 6. Ay Gelişmeleri Nelerdir?

Hamilelik Günlüğü Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

İleride çocuğunuza güzel bir hediye vermek istiyorsanız ve anılarınızı hep canlı tutmak istiyorsanız bir hamilelik günlüğü tutabilirsiniz. Günlük yapımı ve modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için Hamilelik Günlüğü Yapımı, Modelleri ve Örnekleri isimli yazımızı okumayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!