Birbirinden Güzel Hamilelik Ayakkabıları Modelleri ve Fikirleri

Birbirinden faydalı hamilelik bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1082

Hamileyken vücudun ağırlaşması ile birlikte ayaklara daha çok yük biner, karnın yaptığı baskıyla nedeniyle de bacaklara giden kan akışı yavaşlar. Bütün bunlar ayakların şişmesine ve ağrımasına neden olur. Hamileliğe uygun hamilelik ayakkabıları sayesinde ayaklarınızın daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

En Güzel Hamilelik Ayakkabıları Modelleri

Hamilelere özel üretilmiş ayakkabı modelleri yok ancak hamilelik ayakkabıları tercihinizi doğru yaparsanız dışarıda gezerken ayak ağrısı problemleriniz çok daha az olur. Ayakkabı tercihinizi doğru yapmanız dayanılmaz ağrılar çekmenizi engeller.

Mutlaka incele:  Hamilelikte D Vitamini Eksikliği Neye Sebep Olur?

1Babetler

Babetler, hamilelik boyunca giyilebilecek en rahat ayakkabılardandır. Hamileyken giyeceğiniz abiye kıyafetlerin altına da babet giyebilirsiniz. Babetler ayrıca günlük kombinlerin altına da giyilebilir. Kıyafetlerinizle uyumlu birkaç çift babet alırsanız hamileliğiniz boyunca giyebilirsiniz. Babetlerin ortopedik olmasına ve ayaklarınızın rahat etmesine özen gösterirseniz en favori ayakkabılarınız babetler olabilir.

2Dolgu Topuk Ayakkabılar

Hamileyken topuklu ayakkabı giymenizi pek önermiyoruz. Ayaklarınız daha çok şişeceği için topuklu ayakkabılarla rahat edemezsiniz ve ayağınızı burkabilir, kendinize zarar verebilirsiniz. Eğer topuklu ayakkabı giymekte ısrar ediyorsanız dolgu topuk ayakkabılar giyebilirsiniz. Ayakkabıların topuklarının rahat olmasına ve ayağınızın içinde rahat etmesine özen gösterin. Topuklu ayakkabıları bir süre giyince ayaklarınız şişecektir. Ayaklarınız şişince ayağınıza sıkmayacak bir ayakkabı almanız yararınıza olacaktır.

Mutlaka incele:  En Erken Hamilelik Belirtileri

3Spor Ayakkabılar

Hamileyken giymenizi en çok tavsiye edeceğimiz ayakkabı hiç kuşkusuz spor ayakkabılardır. Spor ayakkabılarla hamilelik boyunca rahat edebilirsiniz. Ortopedik ayakkabılar çok daha iyidir. Yürüyüş ya da koşu ayakkabısı alırsanız dışarı çıktığınızda ayaklarınız rahat edecektir. Hamilelik boyunca giymek için birkaç çift ortopedik spor ayakkabısı alabilirsiniz.

4Sandaletler

Hamileliğinizin ilerleyen ayları yaza denk geliyorsa kapalı ayakkabılar giymek zorunda değilsiniz. Kendinize rahat sandaletler alarak güzel yürüyüşler yapabilirsiniz. Görseldeki gibi bantları olan bir sandalet alacaksanız ayaklarınızın şişebileceğini ve sandaletlerin ayaklarınızı sıkacağını düşünerek alışveriş yapmalısınız. Aksi takdirde yapacağınız yürüyüş size eziyet olabilir.

Mutlaka incele:  Hamilelikte Bebek Gelişimi İçin Olumsuz Faktörler

En Güzel Hamilelik Elbiseleri Tesettürlü Modelleri

Hamilelik döneminde gardrobunuzu tekrar elden geçirmeniz gerekecek. Tesettürlüyseniz, tesettürlü kadınlar için yapılmış hamilelik elbiselerinden dilediğinizi alabilirsiniz. En güzel modeller için En Güzel Hamilelik Elbiseleri Tesettürlü Modelleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!