Hamilelik Defteri: Bir Ömür Boyu Saklayacağınız Anılar

Birbirinden güzel ilham veren hamilelik fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

386

Hamilelik başlı başına bir serüvendir. Bu serüvenin her anı yıllar sonra da aynı şekilde hatırlanmalı. Kendinize bir hamilelik defteri oluşturarak hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk günden bebeğinizin doğduğu güne kadar önemli olayları yazabilirsiniz.

Hamilelik Defteri için Harika Fikirler

Kendinize bir hamilelik defteri alarak ya da kendi hamilelik defterinizi oluşturarak hamileliğiniz boyunca yaşadığınız özel anları ve bebeğinizle ilgili gelişmeleri bu deftere yazabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Hamilelik Abiye Modelleri ve Fikirleri

Hamileliğinizi İlk Öğrendiğiniz Gün

hamilelik defteri

Hamileliğinizi ilk öğrendiğiniz günkü sevincinizi ve duygularınız defterinize ilk yazdığınız şey olabilir. Hamilelik defterinizi, hamile olduğunuzu ilk öğrendiğiniz gün yazmaya başlamasanız bile onu takip eden günlerde yazmaya başlayabilirsiniz. Kendinize bir hamilelik defteri yapabilir ya da bu tarz defterler yapan bir yerden satın alabilirsiniz.

Ultrasonda İlk Görünüşü

hamilelik defteri

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra doktora kontrol için gittiğinizde bebeğinizi ultrasonda görebilirsiniz. Henüz bir nokta kadar küçük olsa da orada size ait minicik bir canlının olduğunu bilmek size hayatınız boyunca hiç tatmadığınız kadar büyük bir sevinç yaşatacak. Bebeğinizin ilk ultrason görüntüsünü defterinize yapıştırabilirsiniz. Hatta ay ay sıralamak için bebeğinizin bütün ultrason görüntülerini deftere sırasıyla yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğuma Adım Adım: Hamilelikte 1. Ay Bilgileri

İlk Kalp Atışı

hamilelik defteri

Bebeğinizin ilk kalp atışını duyduğunuz gün, en az onun karnınızda var olduğunu öğrendiğiniz gün kadar özel bir gün olacak. Bebeğinizin kalbinin atışını ilk duyduğunuzda yaşadığınız heyecanı ve sevinci hamilelik defterinize yazabilirsiniz. Bu anları yazarken tarih koymayı unutmayın. Doktordan aldığınız ultrason görüntüsünü defterinize yapıştırarak uzun yıllar saklayabilirsiniz.

Cinsiyetini İlk Öğrendiğiniz Gün

hamilelik defteri

Hamileliğinizin en heyecanlı bir başka günü de bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğiniz gün. Artık defterinize bir şeyler yazarken ona “Kızım” ya da “Oğlum” diye hitap edebileceksiniz. Eğer düşündüğünüz isimler varsa o isimleri de bu deftere yazabilirsiniz. Böylece ileride o da kendisi için hangi isimleri koymayı düşündüğünüzü okuyabilir.

Mutlaka incele:  Hamilelikte 5 Ay Tavsiyeleri, 5 Aylık Gebelik Bilgileri

İlk Hareketler..

hamilelik defteri

Bebeğinizin ilk hareketlerini genellikle 5. aya doğru ya da 5. ay civarında hissedersiniz. Hamileliğin en güzel anlarından biri olan bu anda yaşadığınız duyguları hamilelik defterinize yazmalısınız.

Birbirinden Güzel Hamilelik Gecelik Modelleri

Hamileliğin özellikle ilerleyen aylarında dolabınızı yenilemeniz gerekebilir. Eski gecelikleriniz artık size olmuyorsa en güzel modeller için Birbirinden Güzel Hamilelik Gecelik Modelleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!