Birbirinden Güzel Hamilelik Kemeri Modelleri ve Tavsiyeleri

Birbirinden faydalı hamilelik bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

498

Hamilelikte neredeyse bütün kadınlar aldıkları fazla kilolardan şikayet ederler. Karındaki büyüme zamanla anne adayına zor anlar yaşatabilir. Özellikle çoğul gebeliklerde karnın çok fazla büyümesi nedeniyle anne adayı da bebekler de sorun yaşayabilirler. Böyle durumlarda en doğru seçenek hamilelik kemeri kullanmaktır.

Hamilelik Kemeri için Harika Fikirler

Hamilelik kemeri sizin rahat etmenizi ve bebeğinizin de sağlıklı bir şekilde gelişimini sürmenizi destekler. Karnınızın büyümesi iyice arttığında, karnınızı desteklemek için hamilelik korsesi kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hamilelikte Süt İçmek Bebeğe Kilo Aldırır Mı? Faydaları Nelerdir?

1Hamilelik Korsesi Nedir?

Hamilelik korsesinin sanıldığı gibi daha zayıf göstermek gibi bir işlevi yok. Hamilelik korsesi, karnınızı alttan sararak destekler ve daha rahat hareket etmenizi sağlar. Karnınızın büyümesinden kaynaklanan sağlık problemlerinizi azaltmada yardımcı olur. Çoğul gebeliklerde anne adaylarının en büyük yardımcılarından biri hamilelik kemeridir.

2Hamilelik Korsesi Ne İşe Yarar?

Hamilelik korsesinde amaç zayıf göstermek değil, bebeğinizi taşımanıza yardım etmektir. Hamilelikte anne adayları dayanılmaz sırt ve bel ağrıları çekebilir. Bunun en büyük nedeni hamilelik nedeniyle iyice büyüyen karnın yer çekimiyle beraber aşağı sarkması ve belin de bu yükü taşımakta zorlanmasıdır. Hamilelik kemeri, bebeğinizi daha rahat taşımanıza yardım eder. Daha rahat hareket etmenizi sağlar ve bel ağrılarınızı azaltmada da yardımcı olur.

Mutlaka incele:  Elle Yapılan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

3Hamillelik Korsesi Nasıl Kullanılır?

Hamilelik korsesi anne adayının durumuna göre 14. haftadan itibaren kullanılabilir. Elastik bel kemerleri ise korselerden daha sık tercih edilir. Hamilelik korseleri, hamilelik sonrasında oluşabilecek deformasyonları önlemeye yardımcı olurken hamilelik kemeri sadece bebeğinizi taşımaya destek olur.Hamilelik kemeri ya da hamilelik korsesi kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Hamilelikte pek çok şeyde olduğu gibi bu konuda da doktorunuza danışmadan herhangi bir şey kullanmamalısınız.  Korseyi giydiğiniz takdirde bel ve sırt ağrılarınız devam ediyorsa doktorunuza bilgi vermelisiniz. Bazı durumlarda hamilelik korsesi giymek bir zorunluluk haline gelebilir. Eğer doktorunuz kesinlikle korse kullanmanızı öneriyorsa mutlaka onu dinlemelisiniz.

Mutlaka incele:  Adet Gününe Göre Hamilelik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Hamilelik Uçak Yolculuğu İçin Engel Midir?

Hamilelik döneminde bazen uçak yolculuğu yapmak gerekebilir. Birçok anne adayı uçağa binip binmemekte tereddüt eder. Bazı anne adayları da hamileliğin engel olacağını düşünürler. Hamilelik uçak yolculuğu için bir engel midir, nelere dikkat etmek gerekir merak ediyorsanız Hamilelik Uçak Yolculuğu İçin Engel Midir? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!