Doğuma Hazırlık: Hamilelik Kitapları Tavsiye Listesi

Birbirinden faydalı doğuma hazırlık bilgileri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

462

Özellikle ilk kez anne olacak anne adayları hamilelik dönemini oldukça heyecanlı geçirecektir. Ve tabii ki öğrenmeye açık olacaklardır. Böyle dönemlerde hamilelik dönemine ve hatta sonrasına faydası olabilecek kitaplar okumak anne adaylarını kesinlikle rahatlatacaktır. Biz de sizin için işinize yarayabileceğini düşündüğümüz hamilelik kitapları tavsiye listesi yapmak istedik.

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı – Ayşe Öner

hamilelere kitap tavsiyeleri

Hamilelik kitapları tavsiye listesinde hamilelik döneminde okumanız gereken kitaplardan biri Ayşe Öner’in yazdığı Hamilelik Doğum ve Bebek Bakım Kitabı. Eğer bu konularda henüz bilgi sahibi değilseniz ve ilk kez bebek bekliyorsanız bu kitap sizin için rehber niteliğinde olacak. Bu kitapla birlikte geçireceğiniz dokuz ayın her evresi hakkında bilgi sahibi olacak, aynı zamanda vücudunuzdaki ve ruhunuzdaki değişimlerin gerçek sebebini öğreneceksiniz.

Mutlaka incele:  Sakarya'da Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler / serisi- Heidi E.Murkoff + Sharon Mazel

hamilelere kitap tavsiyeleri

Gebeliğiniz boyunca ve sonrasında aklınıza gelebilecek her türlü sorunun cevabını bulacağınız bir kitap. Hamilelikte en fazla kaç kilo alınmalı, bebeğiniz tekmelemiyorsa bu bir sorun mudur, ikinci gebelik ve hamilelikte cinsel ilişkiye kadar öğrenmeniz gereken her şeye kolayca ulaşabileceğiniz bir kaynak olacak.

Mutlaka incele:  Hamile Gece Elbisesi Modelleri

Hamilelik Kitapları Tavsiye: Siz Bebeğinizi Beklerken – Mehmet Öz

hamilelere kitap tavsiyeleri

Ünlü doktor Mehmet Öz’ün yazdığı bu kitapta ise bebeğiniz büyürken aklınıza gelmeyecek önemsiz gibi gözüken detayların aslında ne kadar önemli olduğu ve bu küçük ama önemli detayların neler olduğundan bahsediliyor. Özellikle hastalık durumlarında ve sağlık açısından bebeğinizin doğumundan önce bilgi sahibi olmak size çok iyi gelecektir.

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor – Dicle Keskinoğlu

hamilelere kitap tavsiyeleri

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor’da ise ilk kez anne olmanın ne kadar heyecanlı bir duygu olduğunu, annelerin bebeklerine bakarken verdiği mücadelenin aslında ne derece takdire şayan olduğunu komik bir dille anlatıyor Dicle Keskinoğlu. Hamilelik kitapları tavsiye listesinde stresli anne adaylarının yüzünü güldürecek, eğlendirecek, destekleyecek ve aynı zamanda bilgilendirecek bir tercih olabilir.

Mutlaka incele:  İstanbul Hamile Fotoğrafçısı Fiyatları

Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak – Ebru Şallı

hamilelere kitap tavsiyeleri

Sıradışı ve birçok anne adayının dilediği gibi bir hamilelik dönemi geçiren Ebru Şallı yaşadığı günleri, yaptıklarını ve küçük sırlarını mütevazı bir dille bu kitabında anlatmış. Özellikle beslenme ve egzersiz konusunda çok güzel tavsiyeler veren bu kitapta, hamilelik döneminizi sağlığınıza da dikkat ederek geçirmeniz için gereken tüm bilgiler bulunuyor. Kitapta aynı zamanda farklı uzmanlardan söyleşiler de mevcut, her anlamda bir anne adayının ihtiyacı olan bir kitap.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!