Doğum Yolculuğu: Hamilelikte Detoks Nasıl Yapılır?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Ayşe Duman'ın doğum öncesi detoks ile ilgili olarak anne adaylarına çok özel tavsiyelerini paylaşmak istiyoruz.

212

Doğum yolculuğu yaşamınızın en özel, en mucizevi yolculuklarından biri. Yolculuktaki o muhteşem manzaraları görebilmek her kadının hakkı. Hamilelikte detoks için yapmanız gerekenler,basitçe;

1Hamile pilatesi ile bedeninizi esnetin

Bunun için hamile platesi iyi bir seçenek. Ayrıca hamileyim deyip, günlük hayattan aktivitelerden uzaklaşmayın.Tam tersi her fırsatta yürüyün, asansör yerine merdivenleri kullanın, kendi işinizi kendiniz yapın.

Mutlaka incele:  Normal Doğum Egzersizleri Nasıl Yapılır? Kolay Doğum İçin Egzersizler

2Hamilelikte detoks için zihninizi özgürleştirin

Bunun için, olumsuz zihinsel kurgularınızı fark edin kabul edin ancak onlarla özdeşleşmeyin kavga da etmeyin. Olumsuz zihinsel kurgularınızı izleyerek bu sanallığın bedeninizde oluşturduğu gergin alanlardan nefesinizi vererek akıp gitmesine izin verin. Akması için, gerginliği rahatlatmak için çaba göstermeyin. Hamilelikte detoks ile sadece izleyin zihninizle gergin alanın duyguların içine girip verdiğiniz nefesle akıp gitmesine kendinizi açın, izin verin, basitçe (bu tür zihin beden çalışmalarını sakin bir ortamda, duş sonrası ve kapalı gözle yapmanız önemli)

Mutlaka incele:  Doğum Fotoğrafçısı Seçimi İçin Öneriler

3Hipnozlarınızdan çıkın

Çok ağrım olursa, ağrıya dayanamazsam, bebeğime zarar verirsem, ya doğuramazsam, sezaryen olmaktan korkarım, iyi bir anne olamazsam, bebek özgürlüğümü kısıtlarsa gibi gibi susmayan geveze zihninize bilinçli farkındalığınız ile SUS demelisiniz. Evet geveze zihninize basitçe ve net bir  şekilde SUS deyin. Ve zihinsel potansiyelinizi, yolda ki güzellikleri mucizeleri görmek için kullanmayı tercih edin.

Mutlaka incele:  Lohusa Sepeti Nasıl Yapılır? En Güzel Lohusa Sepeti Örnekleri

Böylece tüm hücreleriniz şükrün dalgalarıyla gevşesin, bebeğiniz güvenle yolculuğunu tamamlayabilsin.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!