Hastane Beşiği Süsleme Malzemeleri, Hamile Beşiği Nasıl Süslenir?

Birbirinden güzel doğuma hazırlık fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

3656

Doğumdan sonra bebeğiniz odaya getirildiğinde hastanenin bebekler için kullandığı beşiklerden birine konulur. Sizi ve bebeğinizi ziyaret eden insanlar da bu beşiğin yanına giderek bebeğinizi görürler. Hem göze daha hoş gelmesi için hem de kutlama amacıyla hastane beşiği süsleme yapabilirsiniz.

Hastane Beşiği Süsleme İçin Harika Fikirler

Hastane beşiği süsleme hizmeti organizasyon şirketleri tarafından da veriliyor. Eğer siz böyle bir hizmet almak yerine kendiniz süsleme yapmak istiyorsanız süsleme malzemeleri satın alarak da güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

1Pembe, Fiyonklu Hastane Beşiği Süsleme

Bebeğiniz kızsa ve cinsiyetine uygun, sevimli bir süsleme yapmak istiyorsanız saten bir kumaşla beşiğinizi süsleyebilirsiniz. Beşiğin ön tarafına altın renkli bir fiyonk yapıştırabilirsiniz. Fiyonk saten kumaştan ya da dantelden olabilir. Eğer isterseniz bebeğinizin ismi de görseldeki gibi yazabilirsiniz.

2Mavi Saçlı Erkek Bebek Süslemesi

Bebeğinizin beşiğine mavi saçlı bir erkek bebek figürü koyabilirsiniz. Bu figürü yapmak aslında çok basit. Keçeden bile bu figürü yapabilirsiniz. Saçları için de yün ipi kırpıp yapıştırabilirsiniz. Eğer isterseniz bebeğinizin ismini yastığa yazdırabilir ve beşiğin tüllerine minik fiyonklar dikebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum İkramları

3Çiçekli Hastane Beşiği Süsleme

Abartılı süslemelerden hoşlanmıyorsanız saten kumaşla beşiğin etrafını kapatabilir ve önüne de büyük çiçekler yapıştırabilirsiniz. Bebeğinize alerji yapmaması için yapay çiçekler kullanmanızı öneriyoruz.

4Beyaz ve Açık Mavi Tüller

Bebeğiniz erkek diye illa bütün süslemede mavi renk kullanacaksınız diye bir kural yok. Beyaz tülleri ve açık mavi tülleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylece hem sade hem de göz yormayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Eğer isterseniz bebeğinizin baş harfinin yazılı olduğu bir yastık yapabilir ve bu yastığı da bir ayıcıkla süsleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kanaviçe Doğum Panosu Modelleri

5Taçlı ve Boncuklu Beşik Süsleme

Hastane beşiğinizin biraz daha süslü ve gösterişli olmasını istiyorsanız dantelli bir tül ve büyük bir fiyonk kullanabilirsiniz. Fiyongun üzerine küçük boncuklar ve parıldayan küçük bir taç yapıştırarak çok daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Bebek Beşiği Süsleme Örnekleri

Bebeğinizin beşiğini süslemek istiyorsanız ve daha fazla fikire ihtiyacınız varsa sizin için hazırladığımız Bebek Beşiği Süsleme Örnekleri isimli yazımızdan beşik süsleme örneklerine göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!