Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

3157

Doğumdan sonra hastaneye sizi ve bebeğinizi görmeye misafirleriniz gelir. Hem misafirlerinizi güzel karşılamak hem de bebeğinizin gelişini kutlamak için hastane odanızı süsleyebilirsiniz. Hastane odası süsleme nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hastane odası süsleme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve araştırma yapmaya başladıysanız fikir edinmek ve odanızı süslerken işinize yarayacak şeyler öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Odası Süsleme Bebek Ürünleri Listesi

1Hastane Odası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Hastane odası süslemek sanıldığı kadar zor değil. Maliyeti de çok fazla değil. Bazı özel hastaneler, oda süsleme hizmeti de veriyorlar. Eğer böyle bir hastane doğum yapacaksanız süsleme işini düşünmenize gerek kalmaz ama kendiniz süsleyecekseniz ya da bir organizasyon şirketiyle çalışacaksanız nasıl süslenmesi gerektiği hakkında bilgi edinmelisiniz.

2İkram Masası Süsleme

Hastane odanız yeterince büyükse, odanızın uygun bir yerinde bir ikram masası hazırlayabilirsiniz. Bu masanın üzerine misafirlerinize ikram edeceğiniz çikolata, kurabiye, magnet, bebek şekeri, içecek gibi ikramlık ve hediyeliklerinizi koyabilirsiniz. Masanın genişliğine bağlı olarak ayarlama yapabilirsiniz. Bu masada kullanacağınız renkler, odanın genel süslemesiyle uyumlu olmalı.

Mutlaka incele:  Doğum Panosu Şablonu Nasıl Olmalı?

3Erkek Bebek İçin Doğum Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Bebeğiniz erkekse, doğum odanızı süslerken mavi ve mavinin tonlarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Mavi içeren temalar da hoş duracaktır. Gökyüzü, deniz gibi temalar hazırlayabilirsiniz. Elbette bebeğiniz erkek diye illa mavi renk kullanmak zorunda değilsiniz ama yine de bebeğinizin cinsiyetini belli edecek bir süsleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mutlaka incele:  İstanbul Doğum Odası Süsleme Paket Fiyatları

4Doğum Odası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Doğum odanızı süslerken abartıdan uzak durmalısınız. İnsanların gözünü yoracak ve hareket alanını kısıtlayacak bir süsleme yerine sade ve şık bir süsleme yapmaya özen göstermelisiniz. Fazla süsleme ayrıca maliyeti de yükseltecektir. Çok uzun süre kalmayacağınız bir oda için fazla süsleme yaptırarak masrafınızı arttırmayın. Daha önce doğum odasını süslemiş yakınlarınızdan doğum odası süslemeleri nasıl yapılır tüyoları da alabilirsiniz.

Doğum Fotoğrafçısı Seçimi İçin Öneriler

Doğum fotoğrafçılığı son yılın en popüler mesleklerinden biri. Anne ve baba adayları bu özel günü ölümsüz hale getirmek için doğum fotoğrafçılarıyla çalışmak istiyorlar. Doğum fotoğrafçısı seçecekseniz dikkat etmeniz gerekenler için Doğum Fotoğrafçısı Seçimi İçin Öneriler isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!