Hayvan Maskeleri Yapımı, Örnekleri ve Kalıpları

2320

Maskeler, partiler için sıkça kullanılır. Kostümlü partilerde kostümü tamamlamak amacıyla ya da kostüm giymeyi istemeyenler ortama uyum sağlamak için maske kullanırlar. Hayvan maskeleri de hem böyle partiler için hem de farklı ortamlara neşe katmak için kullanılabilir.

Hayvan Maskeleri Nasıl Yapılır?

Hayvan maskeleri arasında çok gerçekçi modeller var. Bu maskeler üzerinde çalışılmış ve bolca emek harcanmış maskeler. Daha basit maskeler de var ancak bu maskeler o kadar gerçekçi değil. Yine de her iki maske türü de partilerde rahatlıkla kullanılabilir.

Mutlaka incele:  Cadılar Bayramı Kostümleri İçin Fikirler

1Kaplan Maskesi

Kaplan maskesinin yapımı oldukça kolaydır. Kaplan suratı şeklinde bir maske bulabilirseniz siz kendiniz de boyabilirsiniz. Bu rengi elde edebilmek için altın sarısı-turuncu arası bir renk ve siyah bir boya ile kolayca maske yapabilirsiniz.

2Yılan Maskesi

Farklı etkinlikler için yılan maskesi de tercih edilebilir. Eğer keçeyle aranız biraz iyiyse keçeden de bir maske yapabilirsiniz. Keçe hem kolay bulunan hem de kolay şekil verilen bir malzeme olduğu için çok kolay bir şekilde maske yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Deniz Kızı Kostümü Modelleri Nasıl Yapılır? En Güzel Örnekleri

3Tilki Maskesi

Tilki, sinsi olarak bilinse de tip olarak oldukça sevimli bir hayvandır. Bu sevimli hayvanın maskesini partilerde takabilirsiniz. Eğer isterseniz maskenin renklerini taşıyan bir kıyafetle daha güzel bir parti kombini yapabilirsiniz.

4Eşek Maskesi

Bu hayvan maskeleri diğer maskelerden biraz farklı. Yüzün tamamını kapatmıyor. Bu özelliğiyle oldukça ilginç bir maske diyebiliriz. Bir eşek maskesi olan bu güzel maske her türlü kostüm partisi için uygun olacaktır. Eğer biraz daha farklı bir görüntü isterseniz maskenin rengine yakın renkte bir lens de kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Pamuk Prenses Kostümü Örnekleri

5At Maskesi

Biraz daha iddialı görünmek istiyorsanız at maskesinden daha iyi hayvan maskeleri ne olabilir ki? Bu maske, at kafası biçiminde ve oldukça gerçekçi. Bunu taktığınız bir partide dikkat çekmemek imkansız. “Eğer kostüm partisinin yıldızı ben olayım, herkes benimle fotoğraf çektirmek istesin.” diyorsanız böyle bir maske kullanabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Hayvan Maskeleri

Bir kostüm partisi için hayvan maskeleri kullanmak istiyorsanız ancak maskeye henüz karar veremediyseniz sizin için seçtiğimiz maskelere bir göz atabilirsiniz. Ayrıca Birbirinden Güzel Power Rangers Kostümleri isimli yazımıza da göz atmayı unutmayın.

hayvan-maskeleri-6 hayvan-maskeleri-7 hayvan-maskeleri-8 hayvan-maskeleri-9 hayvan-maskeleri-10 hayvan-maskeleri-11 hayvan-maskeleri-12

1 YORUM

  1. Galatasaray İlkokulu Okul gösterisi için hayvan maskeleri lazım, bana geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!