Hint Kınası Şekilleri

En güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1725

Hint kınası, son yılların favori kına uygulama yöntemlerinden birisidir. Özellikle gençler arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Hint kınası ile yapılan dövmeler çok şık durmakta ve kınanın sahibine ayrı bir hava katmaktadır. Farklı hint kınası şekilleri kullanarak sürekli farklı bir dövmeye sahip olabilirsiniz.

Hint Kınası Şekilleri için Harika Fikirler

Farklı hint kınası şekilleri sayesinde neredeyse her ay yeni bir dövmeye sahip olabilirsiniz. Hint kınası ile şekil yapmak sanıldığı kadar zor değil ancak biraz dikkat ve el becerisi istediğini de belirtmekte fayda var.

Mutlaka incele:  Kına Başı Modelleri İçin Harika Öneriler

1Yıldız Şeklinde Kına

Kendi hint kınası dövmenizi kendiniz yapmak istiyorsanız biraz basit şekillerden başlayabilirsiniz. Yıldız motifleri zaten kalıcı dövmelerde de çok sık kullanılır. Orantılı durması için yıldızın kollarını yaparken dikkatli olmalısınız. Herhangi bir hata, dövmenin yamuk görünmesine neden olabilir.

2Çiçek ve Kalp Şekilli Hint Kınası Dövmesi

Hint kınasından yapılan dövmeler genellikle biraz gösterişli oluyor. Zaten birkaç haftada tamamen silindikleri için gösterişli dövmelerden hoşlananlar Hint kınası ile dövme şekilleri yapıyorlar. Çiçek ve kalp desenlerinden oluşan zarif bir Hint kınası dövmesi yapabilirsiniz. Bu tarz bir dövmeyi kendiniz yapabilirsiniz. Eğer biraz el beceriniz varsa çok zorlanmadan buna benzer bir dövme yapmanız mümkün.

Mutlaka incele:  Kına Kesesi Yapımı, Modelleri ve Fiyatları

3Dantel Görünümlü Hint Kınası

Ayağınıza sanki siyah bir dantel örtmüşsünüz gibi duran bu yapımı kolay ve eğlenceli Hint kınası dövmesini bütün yaz uygulayabilirsiniz. Yazın deniz, havuz nedeniyle kınalar çok da kalıcı olmuyor ancak yine de bu dövme sandaletlerle ya da deniz kenarında yürürken çok havalı duracaktır.

4Beyaz Hint Kınası Şekilleri

Hint kınasından dövme için sadece siyah renk seçeneği yok. Birkaç farklı renk seçeneği mevcut. Beyaz da bu renklerden biri. Beyaz renk Hint kınasıyla çok zarif şekiller hazırlayabilirsiniz. Bu görselde olduğu gibi dantel görünümlü bir Hint kınası tercih edebilirsiniz. Beyaz renk Hint kınası özellikle esmer tenli insanlara çok yakışacaktır.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Konuşma Balonları Nasıl Yapılır?

Birbirinden Güzel Hint Kınası Renkleri

Hint kınasıyla sadece şekiller yapılmıyor eğer istenirse saç da boyanabiliyor. Saçlarınızı Hint kınasıyla boyamak istiyorsanız ve renk seçeneklerini merak ediyorsanız Birbirinden Güzel Hint Kınası Renkleri isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!