İç Mekan Çiçekleri ve Süs Bitkileri Nelerdir?

1721

İnsanlığın gelişmesi ile modernleşen dünyamızda kaybettiğimiz değerler arasında doğamızda yer almakta. Büyüyen şehirler doğanın bizden uzaklaşmasına neden olduğundan iç mekan çiçekleri ve süs bitkileri ile insanlar doğayı evlerinde veya çalışma mekanlarında yaşamaya çalışıyorlar.

İç mekan çiçekleri ve süs bitkileri nelerdir?

Bulunduğumuz ortamı değiştirmek veya doğayı yanı başımızda hissetmek için saksılarda, kasalarda veya hazırladığımız bitki havuzlarında yetiştirdiğimiz bitkiler süs bitkileri ve iç mekan çiçekleri olarak adlandırılıyor.

Mutlaka incele:  Mutfak Dolabı Renk ve Modelleri

1Havanızı değiştirmek için bir çok seçenek var

Yaşadığınız mekanın atmosferini değiştirmek ve hayatınızı geçirdiğiniz yerlere farklı hava katmak için kullanacağımız bir çok çiçek ve süs bitkisi bulunuyor. Bu bitkilere ve çiçeklere bir göz atalım.

3Afrika menekşesi

Modası hiç geçmeyen bizi eski evlerdeki salonlara götüren bir çiçek. Bir çok renk çeşidine sahip, bakımı kolay olduğundan çiçeklerle yeni tanışanlar için tavsiye edilebilecek türdendir. Ilık, aydınlı ancak direkt güneş ışığı almayan ortamları sever. Sulanması için toprağın kuru olduğu zamanlar uygundur.

4Flamingo çiçeği

Genel olarak kırmızı ve kalp şeklinde çiçeklere sahip olan Flamingoların pembe, beyaz  veya mor olanlarına da rastlanır. Sıcak, loş ve nemli ortamlar en ideal yaşama ortamıdır. Çiçekleri vazo çiçeği olarak kullanılabilir, uzun ömürlüdür.

5Yılbaşı iç mekan çiçekleri

Yılbaşı kaktüsü olarak ta adlandırılan bitki, en fazla çiçeklenmesi kış başlarında olmakla birlikte yılın birkaç döneminde de çiçeklenen bir süs bitkisidir. Aydınlık ama güneş ışığını direkt almayan bir yer bu bitki için uygundur. Çok sıcak ortamları sevmez.

Mutlaka incele:  En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri

6Guzmanya iç mekan çiçekleri

Altı ay kadar canlı kalabilen göz alıcı çiçeklere sahiptir. Kırmızı ve turuncu çiçekleri ile bunduğu ortama egzotik bir hava verir. Doğrudan güneş ışığı almayan alaca gölgeleri sever. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak ortamları sevmez. Yaz aylarında özellikle sıcak günlerde havalandırmak gerekir.

Farklı seçenekler de bulunuyor

Yukarıda sıraladığımız iç mekan çiçekleri dışında daha bir çok çeşit bulunmakta. Atatürk çiçeği, mum çiçeği,  Meksika palmiyesi, dua çiçeği, aşk merdiveni, kaya sarmaşığı bunlardan bazılarıdır. Dilerseniz, Canlı Çiçek Modelleri ve İsimleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!