İğneli Epilasyon Nedir? İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

En iyi güzellik sırları için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

334

İğneli epilasyon, en eski epilasyon yöntemlerinden biridir. 100 yıldan uzun bir süredir uygulanmaktadır. Bu epilasyon türü diğer epilasyon türlerine nazaran biraz daha ağrılıdır ancak oldukça etkilidir.

İğneli Epilasyon Püf Noktaları

İğneli epilasyon, özellikle hormonal bozukluğu olan hastaların istenmeyen tüylerinden kurtulmaları için kullanılan bir yöntemdir. Oldukça dikkat isteyen bir epilasyon çeşididir.

Mutlaka incele:  Kumral Saç Rengi Tonları

1İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon, en eski epilasyon yöntemlerindendir. Kimin yaptığı ve hangi aletleri kullandığı çok önemli. Kullanılan iğnelerin kişiye özel olması ve başkalarında kullanılmaması gerekiyor aksi taktirde çok ciddi hastalıkların bulaşmasına sebep olabilir. Epilasyon yaptıracağınız güzellik merkezini iyi araştırmanızı ve eğer bulabiliyorsanız internetteki yorumlarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

2İğneli Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

İğneli epilasyonda her kıl türü için olumlu sonuç alınır. Kaş ortası, bıyık bölgesi, çene, yüz kenarları, kaş şekillendirme, kollar, koltuk altları, göğüs arası, bacaklar, bikini bölgesi, karın, sırt, omuzlar, uyluk, el ve ayak parmaklarındaki tüyler için kullanılabilir. İğneli epilasyon yüz için de rahatlıkla kullanılabilir ancak ulak ve göz çevresi için yaptırmanız. Bu bölgelerde tehlikeli olabilir.

Mutlaka incele:  En Güzel Bayan Fular Modelleri ve Yapılışları

3İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bu epilasyon türünde düşük seviyeli elektrik akımı uygulanır. Kıl kökleri yakılarak istenmeyen tüylerden kurtulmanız sağlanır. Bu yöntem sayesinde kıl köklerinde tekrar kıl oluşmaz. Kalın tüylerde yapılan işlem biraz daha uzun sürer. İnce tüylerde ise çok daha kısa sürede sonuç alınır. Uygulama sırasında hafif bir elektrik çarpması hissi yaşanır.

Mutlaka incele:  Saç Maşa Modelleri Nasıl Yapılır?

4İğneli Epilasyon Zararları Nelerdir?

İğneli epilasyonu işinin ehli bir uzman yaptığı takdirde yan etkileri az olur. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve uzmanın yeterliliği çok önemlidir. Hassas ciltler için önerilmez. Cildiniz hassassa başka yöntemler uygulanabilir. Kızarıklık, yanma hissi ve ödem görülebilir. Doktorunuzun önerisiyle buz kompleksi de yapabilirsiniz.

5İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyonun fiyatları, işlemi yaptıracağınız yere göre değişir. Epilasyon yaptıracağınız yer çok önemlidir. İyi bir güzellik merkezi bulduysanız sağlığınızı ön planda tutmalısınız. İçinize sinmeyen bir yere sırf ucuz olduğu için epilasyon yaptırmayın.

Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Epilasyon yaptırmak istiyorsanız ve epilasyon yöntemleriyle ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa Epilasyon Yöntemleri Nelerdir? Sağlıklı Epilasyon Uygulama Teknikleri isimli yazınıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!