Islak Lale Nedir? Islak Lale Gelin Buketi Yapımı ve Modelleri

Gelin buketleri hakkında daha detaylı bilgiler için ilgili içerikler kısmına göz atabilirsiniz.

1354

Gelin çiçeği seçimi, aksesuar seçiminde sizi en çok uğraştıracak parçalardan birisi. Eğer daha önceden kafanızda oluşmuş bir fikir yoksa bunu seçmek biraz zaman alabilir. Bu seçimi yaparken öncelikle düğünü yapacağınız mevsimi ve düğün konseptinizi, gelinliğinizin tarzını dikkate almanız gerekir. Bunları düşününce çeşitler biraz sınırlanacaktır. Böylece seçim konusunda büyük bir adım atmış olacaksınız. Diğer taraftan da düğün oldukça masraflı bir süreç olduğu için bazı detaylarda bütçe kısıtlaması yapmak isteyebilirsiniz. Gelin buketi seçerken canlı çiçeklerden ziyade yapay çiçeklere yönelebilirsiniz. Islak lale gelin buketi oldukça gerçekçi duran, zarif bir modeldir. Yapay çiçekleri eğer değerlendirmeye alacaksanız ıslak lalelere kesinlikle göz gezdirmelisiniz. Sizler için modelleri derledik..

Mutlaka incele:  Ortanca Gelin Buketi Modelleri ve Örnekleri

Islak Lale Gelin Buketi Modelleri 

ıslak lale gelin buketi

Kır düğünü için oldukça güzel bir seçenek olan bu model, sadece ıslak lalelerden değil aynı zaman kuru çiçeklerden de oluşmaktadır. Böylece kır düğünlerine çok daha güzel bir uyum oluyor. Ana çiçek olarak kullanılan lalelerin renklerinin mavi ve beyaz olması da hem saflığı hem de sadakati aynı anda sembolize etmesini sağlıyor. Eğer dilerseniz başka renklerde de seçim yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Mavi Gelin Buketi Modelleri

ıslak lale gelin buketi

Lale en çok çeşide sahip çiçekler arasındadır. Yaklaşık 70 tane çeşidinin olduğu biliniyor. Renklerine göre de çeşitli anlamlar sembolize ediyorlar. Bu bukette kullanılan mor laleler dünya genelinde tutkulu aşk, sevgi anlamını taşırlar. Bu sebepten dolayı düğününüz için de anlamlı olacaktır. Gayet sade bir model olan bu buket sadece sekiz dal ıslak laleden ve onları birbirine bağlayan ipten oluşmaktadır. Gösteriş sevmeyen gelin adayları için zarif bir seçenek olabilir.

ıslak lale gelin buketi

Gelinliğinizi tamamlayacak harika bir model daha. Beyaz laleler saflığınızı ve zarafetinizi yansıtacaktır. Aynı zamanda kullanılan mor kuru çiçekler beyaz ıslak laleler ile harika bir uyum sağlıyor. Kullanılan hasır ipler ise vintage bir hava katıyor. Benzer şekilde tasarlanan damat yaka çiçeği ise aynı özelliklere sahip.

Mutlaka incele:  Nişan Çiçeği Modelleri

ıslak lale gelin buketi

Tek renk kullanılan laleler sade bir düğün konsepti için oldukça uygun olacaktır. Dilediğiniz rengi bunun için seçebilirsiniz. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz bir renk lale ile zarif bir buket sahibi olabilirsiniz. Oldukça gerçekçi görünen ıslak laleler, hem ekonomik hem de şık bir seçim olabilir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!