İstanbul Doğuma Hazırlık Kursları Listesi ve Fiyatları

Faydalı doğuma hazırlık bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

799

Doğum, doğanın en büyük mucizelerinden biridir. Anne adayları hamileliğin ilerleyen dönemlerinde nasıl doğum yapacaklarıyla ilgili endişeye kapılırlar. Kendileri ve bebekleri için en doğru doğum yöntemini seçmek ve doğumla ilgili endişelerinden kurtulmak isterler. İstanbul doğuma hazırlık kursları ile doğum hakkında bilinçlenebilir, kendinizi ve eşinizi doğuma hazırlayabilirsiniz.

İstanbul Doğuma Hazırlık Kursları

İstanbul doğuma hazırlık kursları sayesinde kendinizi doğuma hazır hissedebilirsiniz. Doğum stresinden kurtulmanıza yardımcı olan bu kurslara eşinizle katılmanız önerilir. Böylece o da doğum hakkında bilgi sahibi olup size daha çok destek olabilir.

Mutlaka incele:  Bebek Doğumu Hediyeleri

1İstanbul Doğum Akademisi

İstanbul Doğum Akademisi’nin, İstanbul’un farklı bölgelerinde 3 adet kursu bulunuyor. Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Bahçeşehir’deki kurslardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. İstanbul Doğum Akademisi doğum kurslarının en tecrübelilerinden biri. Eğer doğum hazırlığı içerisindeyseniz ve doğumla ilgili bilgilendirici bir kurs arıyorsanız bu şubelerden biriyle görüşerek hazırlıklarınızı sürdürebilirsiniz.

2Acıbadem Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursları

Mutlaka incele:  Hamilelikte 6 Ay Tavsiyeleri, 6 Aylık Gebelik Bilgileri

Sadece özel kurslar değil özel hastanelerde anne ve baba adaylarını doğuma hazırlıyorlar. Acıbadem Hastanesi’ne gidiyorsanız ya da yakınlarınızda Acıbadem Hastanesi varsa buradan doğuma hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Eşinizle beraber gideceğiniz bu kursta sadece doğum ile ilgili değil diğer bütün kurslar gibi doğum sonrası ile ilgili de eğitim veriliyor.

3Hamile Okulu

Hamile Okulu, İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yer alan özel bir hamilelik kursu. Ebe Asude Oflaz tarafından 2007 yılında açılan kursta anne ve baba adaylarına eğitim veriliyor. Doğum öncesi ve sonrasında tamamlayıcı bilgiler ve tıbbi eğitimlerin yanı sıra pratik ve teorik bilgilerle de anne ve babalar bilinçlendiriliyor.

Mutlaka incele:  Uzun Abiye Hamile Elbiseleri Modelleri

4Eyka Gebe Eğitim Merkezi

Eyka Gebe Eğitim Merkezi, gebelik eğitimleriyle ilgili oldukça deneyimli bir merkez. Bu işi 12 senedir sürdüren eğitmenleriyle anne ve babaları doğuma ve doğum sonrasına hazırlıyorlar. Sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin pek çok şehrinde gebelik ve bebek bakımı eğitimi vererek anne adaylarının bu dönemi verimli bir şekilde geçirmelerine yardımcı oluyorlar.

Hafta Hafta Gebelik Bilgileri

Gebelik dönemi anne adayları için çok heyecan vericidir. Özellikle gebeliğin ilerleyen haftalarında bebeklerin gelişimlerini kendileri de fark etmeye başlarlar. Eğer bebeğinizin hafta hafta gelişimiyle ilgili bilgi edinmek istiyorsanız Hafta Hafta Gebelik isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!