İstanbul Keman Virtüözü Fiyatları, Kemancı Kiralama Ücretleri

521

İstanbul’da yapacağınız etkinlik ve organizasyonlar için keman virtüözü kiralamayı düşünüyorsanız önceden mutlaka İstanbul keman virtüözü fiyatları hakkında araştırma yapmalısınız.

İstanbul Keman Virtüözü Fiyatları

İstanbul keman virtüözü fiyatları birçok sebeple değişkenlik gösterebilir. Keman virtüözünüzü de etkinlikten önce yapacağınız etkinlik hakkında ve keman virtüözünden beklentileriniz hakkında bilgi vermelisiniz.

Mutlaka incele:  Ankara Baskılı Balon Fiyatları

1Keman Virtüözü Nasıl Giyinmeli?

Keman virtüözünüzün nasıl giyineceği yapacağınız etkinliğe göre değişebilir ancak keman virtüözleri genellikle klasik tarzda giyinirler. Eğer özel bir giyim kuralı belirlendiyse bunu belirttiğiniz takdirde o şekilde giyinip gelebilir.

2Repertuar Çok Önemli

Kiralayacağınız keman virtüözünün repertuarı hakkında mutlaka bilgi almalısınız. Keman virtüözleri genellikle nota sehpası getirip notalara oradan baksalar da özellikle istenen bir parça olursa o parçayı çalması çok daha hoş olur.  Ama tabii ki bir keman virtüözü her parçayı ezbere bilemez. O yüzden özel istekleriniz varsa bunu virtüözle konuşmalısınız.

Mutlaka incele:  Evde Nişan Menüsü Fikirleri

3Etkinliğin Süresine Göre Fiyat Değişiyor

Etkinliğin 1 saat sürmesiyle 3 saat sürmesi arasında büyük bir fiyat farklı olabilir. Keman virtüözü süre uzadıkça daha çok emek harcadığı için daha çok para isteyecektir. Eğer etkinliğinizin uzama ihtimali varsa bu ihtimali öncesinden mutlaka konuşun. Keman virtüözünün başka bir programı da olabilir. Program uzarsa ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

4Mekandaki Kişi Sayısı Fiyatı Etkiler Mi?

Bir organizasyon yapacaksanız ve keman virtüözü davet edecekseniz size etkinliğinize gelecek kişi sayısını soracaktır. Hem repertuarı ona göre ayarlamak için hem de bazı ses ayarlamaları yapmak için bu soruyu sorarlar. Yapılan ayarlamalar da ekstra ücret ödemenize sebep olabilir. Tabii mekanın çok profesyonel bir altyapısı varsa ve virtüözün sadece işini yapması yeterli gelecekse bunu ona söyleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Fotoğraf Aksesuarları ve Güzel Düğün Fotoğraf Temaları

5Referans Önemli Mi?

Her işte olduğu gibi bu işte de referans çok önemli. Çok önemli bir etkinlik yapacaksanız aklınızda soru işaretleri kalmaması için virtüözden referans isteyebilirsiniz. Referans verecek kadar deneyimi yoksa ya da referans vermeye çekiniyorsa onunla çalışıp çalışmamayı bir kez daha düşünmelisiniz.

İstanbul Piyanist Kiralama Fiyatları

Keman virtüözünün yanı sıra etkinliğiniz için bir de piyanist kiralamak istiyorsanız İstanbul Piyanist Kiralama Fiyatları isimli yazımızdan piyanist kiralama ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!