İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri Listesi

915

Kimi zaman iş stresi, kimi zaman derslerin yoruculuğu, kimi zaman psikolojik problemler… Hayatın bizi çok fazla yorduğu, şehrin ortasında boğulur gibi olduğumuz anlarda en yakın kurtarıcılarımız olan İstanbul’a yakın tatil yerleri bu yazıda!

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri Nereler?

İstanbul kalabalık ve yorucu bir şehir olmasına rağmen aynı zamanda çok yakınında bulunan birbirinden güzel tatil yerleriyle kolayca kaçamak yapabileceğiniz bir şehir… İşte, o kaçamak tatil yerleri…

Mutlaka incele:  İstanbul Yemek Kursları

1Ağva

İstanbul’a sadece 100 km uzaklıkta bulunan Ağva, doğanın tüm güzelliklerini misafirlerine sunmaya hazır! Kumsalı, koyları, kayalıkları, nehirleri, ormanları ile görmeniz gereken yerlerdendir.

2Lezzetli bir kahvaltı…

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında bulunan Ağva’da güne, nehir kenarında lezzetli bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

3Kahvaltı sonrası orman yürüyüşü

Kahvaltı sonrası kendinizi ormanın huzurlu sessizliğine bırakabilir, saatlerce yürüyüş yapabilirsiniz.

4Güneşin batışı

Tüm günün tatlı yorgunluğunu güneşin batışını izleyerek üzerinizden atabilirsiniz. Bunun için nehir kenarında bir yere oturmanız bile yeterli.

Mutlaka incele:  İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Listesi

5Kıyıköy

Kıyıköy, İstanbul’a yakın tatil yerleri arasındadır. Kırklareli’ne bağlı Kıyıköy, heyecan verici bir sahil kasabasıdır. Tarihi sokakları, balıkçı barınakları, masmavi deniz manzarası, eskiden korsanların kullandığı mağaralar… Kıyıköy’de hepsini görebilirsiniz.

6Maşukiye

Son yıllarda adını daha sık duyduğumuz Maşukiye de en sevilen İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında yer alıyor. Mis kokulu ormanları, tertemiz havası, yemyeşil ormanları size doğayla iç içe vakit geçirme imkanı tanıyor.

7İğneada

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemize doğayla iç içe bir mekan daha ekliyoruz; İğneada. Trakya’nın incisi olarak bilinen İğneada’nın şöhreti son yıllarda daha da arttı. Siz de ailenizle, arkadaşlarınızla, sevgilinizle veya tek başınıza buraya gidebilir, tüm stresinizden arınabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Eminönü Gezilecek Yerler Listesi - Eminönü'de Nereye Gidilir?

8Şile

Eğer kalabalıktan kurtulmak için kısa bir tatil kaçamağı yapmak istiyorsanız Şile doğru bir yer fakat zamanlaması oldukça önemli. Çünkü Şile, yaz aylarında İstanbul’dan gelen pek çok misafiri ağırlıyor. Mağarası, şifalı olduğuna inanılan kumsalı, muhteşem manzarası ile görülmeye değer.

Tatil Planı Yapanlara…

Şehrin stresinden kurtulup keyifli ve dinlendirici bir tatil yapabileceğiniz başka tatil yerleri de bulunuyor. Bu tatil yerlerine dair önerilerimize Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri Önerileri yazımızdan ulaşabilirsiniz. Okuyun, inceleyin, tatil planınızı yapın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!