İstanbul Piknik Alanları ve Yerleri

1042

Havalar ısındıkça piknik hazırlıkları da kendini göstermeye başladı. Bahar ve yaz aylarının en keyifli yanı, hafta sonları ailecek yapılan pikniklerdir. İstanbul’da hafta sonunuzu keyifli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız piknik iyi bir fikir olabilir. İşte İstanbul piknik alanları için en iyi öneriler.

1İstanbul Piknik Alanları Moda Sahili

Moda sahili, özellikle güzel havalarda birçok kişinin gitmeyi tercih ettiği bir yer. Mis gibi sahili, deniz manzarası ve çimenler piknik havasına sahip. Elbette mangal yapılan piknikler değil de daha minimal sandviç ve termos eşliğinde yapılan piknikler için ideal bir yer. Çimenlerde dilediğiniz gibi yayılıp denizi izleyebilir, kitabınızı okuyabilir ya da havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Fotoğrafçılık Kursları

2İstanbul Piknik Alanları Mehmet Akif Ersoy

Barışarock festivalinin yapıldığı yer olan Mehmet Akif Ersoy parkı, oturma alanlarına sahip olduğundan piknik için de oldukça ideal. Eğer Maslak, Sarıyer ya da Levent taraflarında oturuyorsanız hafta sonu keyifli bir piknik için bu piknik alanını tercih edebilirsiniz. Oturma alanları sayesinde rahat edebileceğiniz ve masa rahatlığında tavla ya da satranç gibi oyunlar da oynayabileceğiniz bir piknik alanı hayal ediyorsanız Mehmet Akif Ersoy oldukça ideal.

3Parkorman

Hem şehirden çok uzaklaşmadan hem de doğa ile iç içe bir piknik yapmak istiyorsanız Parkorman kesinlikle en güzel yerlerden biri. Hem geniş olması hem de şehir merkezinde yer alması burayı ideal piknik alanlarından biri yapıyor. Birçok konserin verildiği Parkorman, konser olmadığı zamanlarda insanların piknik yapmak için tercih ettiği bir alan haline geliyor.

Mutlaka incele:  İstanbul Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

4Değirmenburnu / Heybeliada

Adanın güzelliğini piknik ile yaşamak bambaşka bir tecrübe. Heybeliada’nın iskelesine yürüme mesafesinde olan bu piknik alanı harika bir manzara eşliğinde birkaç saat geçirebileceğiniz bir yer. Üstelik burada hamak, mangal, semaver gibi malzemeleri kiralayabileceğiniz bir yer de bulunuyor. Adanın plajı da yaz aylarındaki pikniklere bir de yüzmeyi eklemek isteyenler için harika olabilir.

5Caddebostan Sahili İstanbul Piknik Alanları

Hafta sonu piknik yapmak istiyor ama şehirden çok da uzaklaşmak istemiyorsanız Caddebostan Sahili bunun için en uygun yerlerden biri. Bostancı sakinlerinin gitmeyi en çok sevdiği ve sandviçi, piknik sandalyesi ve kitabıyla hafta sonunu harika bir şekilde geçirdiği bu sahili es geçmemenizde fayda var.

Mutlaka incele:  Anadolu Yakası Bale Kursu Listesi

6Polonezköy Tabiat Parkı

Beykoz tarafında oturuyorsanız piknik için çok şanslısınız demektir. Bu parkta harika restoranlar size piknik havasını yaşatıyor. Böylece sizin kendi yiyeceğinizi götürmenize ya da uğraşmanıza gerek kalmıyor. Kendin pişir kendin ye restoranları ile mangal yapabileceğiniz ya da daha farklı yiyecekler tercih edebileceğiniz bir piknik yapabilirsiniz.

7Belgrad Ormanları

İstanbul’luların piknik için en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Belgrad Ormanı, mis gibi ağaçların eşlik ettiği, doğanın kucağında bir piknik için ideal. Keyifli bir pikniğin yanı sıra bisiklet yolu ve yürüyüş parkurları da haftalık egzersizleri için uygun olabilir.

İstanbul’da Koşulacak Yerler

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!