İstanbul’da Koşulacak Yerler

1154

Koşmak, vücut sağlığı için oldukça yararlı bir aktivitedir. Bir de açık havada yapıldığında çok daha yararlı bir hale gelir. Temiz hava ciğerlerinize dolarken fiziksel olarak da kendinizi çok iyi hissedersiniz. Siz de İstanbul’da koşulacak yerler için bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

İstanbul’da Koşulacak Yerler İçin Öneriler

Şehrin trafiği, gürültüsü ve stresinden uzak, mis gibi ağaçlar arasında koşmak ruhunuza da çok iyi gelecektir. Her hafta sonu iş stresinden arınmak için bunu alışkanlık haline getirmenizde fayda var. İşte bu alışkanlığı edinebileceğiniz İstanbul’da koşulacak yerler..

Mutlaka incele:  İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Yerler Listesi

1İstanbul’da koşulacak yer: Belgrad Ormanı

İstanbul’da koşulacak en iyi yerlerden biri olan Belgrad Ormanı, birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. 7 km uzunluğundaki bu parkur, kuş sesleri ve mis gibi doğa havası ile koşmak için ideal. Yaz aylarında ağaçların serin gölgelerinde koşabilir ve göl kenarında da koşarak ruhen kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz.

2Suadiye – Feneryolu Sahil Yolu

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan en iyi koşu yerlerinden biri olan Suadiye Feneryolu, birçok insanın sabah koşusu için tercih ettiği bir sahil yolu. Adaların muhteşem manzarası, denizin görüntüsü ile koşularınızı keyifli hale getirebilir. Ayrıca bu zeminde koşularınız için yararlı olabilecek bir mesafe cetveli de bulunuyor.

Mutlaka incele:  Anadolu Yakası Bale Kursu Listesi

3Bakırköy Sahil Yolu

80 km uzunluğunda olan bu parkur Avrupa Yakası’ndaki en iyi koşu alanlarından biridir. Deniz kenarında koşmayı sevenler ve Bakırköy tarafında oturanlar burayı tercih edebilir.

4Balat Sahili

3 km uzunluğunda olan bu parkur da koşularınızı keyifli hale getirebilecek en güzel yerlerden biri. Koşarken asla sıkılmayacağınız bir manzaraya sahip.

5Maçka Parkı

Şehir merkezinden çok da uzaklaşmadan doğa içinde bir koşu yapmak istiyorsanız Maçka Parkı bunun için ideal. Birçok koşucu da bu parkı tercih ediyor. Özellikle sabah saatlerinde çok güzel ve sakin olmasının yanı sıra merdiven egzersizi için de oldukça uygun.

6İstanbul’da koşulacak yer: Emirgan Parkı

Piknik alanı olarak tercih edilen Emirgan Parkı’nda, bin mlik bir parkur mevcut. Sabah saatlerinde sakin olarak yakalayacağınız bu parkurda koşularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

7Bebek – Ortaköy Sahili

Her ne kadar trafiğe maruz kalınsa da birçok kişinin koşu için tercih ettiği yerler arasında bebek sahili yer alıyor. Hem şehrin ortasında koşu yapmanın zevki hem de muhteşem boğaz havası birleşince güne harika bir şekilde başlamanıza olanak veriyor. Ayrıca bebek sahilinde koşu sonrası yorgunluğunuzu gidermek amacıyla cafe ya da restoranlar da bulma şansına sahipsiniz.

Mutlaka incele:  Avrupa Yakası Pastacılık Kursu Listesi

8İstanbul’da koşulacak yer: Üsküdar Sahili

Anadolu Yakası’nda oturuyorsanız boğaz havası ile birlikte koşu yapmak için Üsküdar Sahili’ni tercih edebilirsiniz. Koşu sonrası muhteşem Kız Kulesi manzarası ile birlikte bir çay içmeden dönmemelisiniz.

9Yıldız Parkı

Koşunun yanı sıra antrenman için de ideal olan Yıldız Parkı, İnönü Stadı’nın hemen yanında bulunuyor. Günün her saatinde gidebileceğiniz bu parkta hem mis gibi ağaçlar eşliğinde sporunuzu yapabilirsiniz hem de koşunuzu en verimli şekilde tamamlayabilirsiniz.

İstanbul İçin Spor Mekanları Önerisi

Açık havada spor yapmanın tadı başka ama yağmurlu ve soğuk havalarda kapalı mekanlarda egzersiz yapmayı tercih edebilirsiniz. Bakırköy, Ataşehir, Bahçeşehir ve Beylikdüzü spor salonları önerisi için yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!