İzmir Drone Kiralama Fiyatları

464

Drone’lar helikopterden farklı olarak daha küçük ve sarsıntısız çalıştıklarından ayrıca uçuş maliyetlerinin helikoptere nazaran çok az olmasından dolayı özellikle video çekimleri için kullanılmaktalar. Bizde bu konuda İzmir Drone Kiralama Fiyatları hakkında bilgi verelim.

Drone Nedir? İzmir Drone Kiralama Fiyatları

Drone uzaktan kumanda ile uçurulabilen 4 pervaneli 6 yöne hareket kabiliyeti olan helikopter mantığıyla çalışan uçan araca verilen addır.

Mutlaka incele:  Kuşadası Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

1Fiyatlar Nasıl Değişiyor?

İzmir’de video çekimi yapmak amacı ile hizmet veren birçok Drone kiralama firması bulunmakta. Kaliteli çekim imkanı sunan Drone’lar son bir yılın en revaçta çekim araçlarından. Kiralama fiyatları kiraladığınız süreye, ekipman talebinize ve çekim için personel talebinize göre değişiyor. İzmir Drone Kiralama Fiyatları 200 ila 1000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

2Neden Drone kullanmak daha avantajlı

Drone’lar küçük, hafif cihazlar. Uçuş maliyetleri yok denecek kadar az, tabi düşürüp parçalamazsanız. Drone’lar için en masraflı durum düşmeleri. Bunun haricinde şarjlı pil ile uçuş yaptıklarından yakıt gibi bir dertleri yok. Burada pilotların yerini yerden uçurma işini yapan personel alıyor. Pilotluk mesleğiyle kıyaslarsak personel giderleri de minimum seviyede kalıyor. Asıl önemli mesele ise sıfır titreşim ile çekim yapması ve çok kaliteli görüntüler elde edilebilmesi.

Mutlaka incele:  İzmir Kış Düğün Mekanları Listesi

3Drone kullanmanın dezavantajları

Drone’lar kırılgan yapıya sahip hassas cihazlar. Profesyonel yönetilmesi uzaktan yönetimin risklerini de beraberinde getiriyor. Profesyonel kişiler tarafından kullanılmayan Drone’lar bir yere çarpıp kendisi hasar gördüğü gibi çarptığı yere hasar verebilir. Ayrıca çarptığı bir insan olduğunda yaralanmalara hatta hassas durumlarda ölüme sebebiyet verebilir. Bu nedenle işi bilen profesyonel kişilerle çalışmanızda yarar var.

4Drone’ların kullanım amaçları

Drone’lar en çok video ve fotoğraf çekimi için kullanılmakta. Yeni yeni sağlık sektöründe ilk yardım amaçlı denemeler bulunmakta. Kargo taşımacılığı için de kullanılan alanlar olmasına rağmen bir elin parmakları kadar. Son zamanlarda tarımsal ilaçlama alanlarında da kullanılmaya başladığı görülmekte olan Drone’lar yakın zamanda hayatımıza daha faza girecek gibi duruyor.

Mutlaka incele:  İzmir Profesyonel Müzik Grupları Kiralama Fiyatları

Drone maliyetleri ne kadar?

Bir Drone alıp kendim uçurayım demek istediğinizde amatör orta halli bir Drone fiyatı yaklaşık 1500 TL.,  Profesyonel bir Drone’ istiyorsanız 5000TL civarlarından başlıyor. Kendinize güvenmiyorsanız ve kısa süreliğine gerekliyse kiralamak daha iyi bir çözüm, böylece risklerden de korunmuş olursunuz. İzmir Drone Kiralama Fiyatları ve Drone fiyatları hakkındaki bilgilerimiz umarız faydalı olmuştur. Dilerseniz, Havadan Çekim Nedir? Havadan Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

izmir-drone-kiralama-fiyatlari-5 izmir-drone-kiralama-fiyatlari-6 izmir-drone-kiralama-fiyatlari-7 izmir-drone-kiralama-fiyatlari-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!