Kadife Boncuk Oyaları Fikirleri, Kadife Boncuktan Kiraz Oyası

4481

Eski kum boncuklar artık pek fazla kullanılmıyor. Günümüzün trendi kadife boncuk oyaları oldu. Bu boncuklar daha şık ve modaya uygun görünüyorlar.

Kadife Boncuk Oyaları İçin Harika Fikirler

Kadife boncuk oyaları yapmak için tuhafiyeden ve boncuk satan dükkanlardan renkli boncuklar satın alabilirsiniz. Örtülerinizin, şallarınızın, mendillerinizin, havlularınızın ucuna iğne oyasıyla işleyerek ortaya farklı modeller çıkarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri Nasıl Yapılır?

1Şal İçin Renkli Kadife Boncu Oyaları

Açık renkli bir şalınız varsa, bu şalı renklendirmek ve modern bir görünüm katmak için rengarenk kadife boncuklar kullanabilirsiniz. Özellikle sarı, beyaz, pembe gibi renklerle bu kadife boncuklar çok güzel duracaktır.

2Kırmızı-Beyaz Kadife Boncuk Oyaları

Eşarplarınızın ve şallarınızın ucuna sade ve şık bir işleme yapmak istiyorsanız kırmızı-beyaz renkleri kullanabilirsiniz. Bu boncuklar kırmızı ya da beyaz renk şallarla, eşarplarla çok şık duracaktır. Eğer isterseniz bu görseldeki gibi yeşil iple iğne oyası da yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Brezilya Nakışı Teknikleri, Desenleri, Modelleri ve Örnekleri

3Kiraz Şeklinde Kadife Boncuk Oyaları

Özellikle yaz aylarında kullanacağınız şallarınıza, eşarplarınıza ve havlularınıza kırmızı boncuklarla kiraz oyası yapabilirsiniz. Bu boncukların illa kırmızı renkte olmasına gerek yok. Farklı renklerle de kiraz oyası modelleri yapabilirsiniz. Kiraz yaprakları görünümü vermek için yeşil iplik kullanabilirsiniz.

4Mor Şal ve Pembe Boncuk Kombini

Mor bir şalınız ya da eşarbınız varsa bu eşarbın ucuna şık bir işleme yaptırabilirsiniz. Mor şalın ucuna açık pembe renkte bir işleme yapabilirsiniz. Eğer bu pembe boncuklara farklı bir oya yapmak isterseniz yeşil renk ip kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Farklı İğne Oyası Modelleri, Örnekleri ve Yapılışları

5Pembe Boncuklarla Sade Şal Oyası

Açık renkteki bir şalı renklendirmenin en güzel yolu pembe renkli boncuklarla işleme yapmaktır. Eğer isterseniz kiraz oyası da yapabilirsiniz. İlla pembe renk kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı renkte boncuklar da kullanabilirsiniz. Şalın kenarlarına da beyaz iple oya yapabilirsiniz. Kiraz görünümünü tamamlamak için yeşil renk ipler tercih edebilirsiniz.

En Güzel İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları

İğne oyası yapmak istiyorsanız ancak istediğiniz gibi, zevkinize uygun bir iğne oyası bulamıyorsanız sizin için hazırladığımız En Güzel İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları isimli yazımızdan iğne oyası  modellerine bakabilir ve kendi zevkinize uygun iğne oyaları yapabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!