Kahverengi Göz Makyajı Önerileri

790

Kahverengi göz, göz makyajı için en uygun renklerden biridir. Koyu olduğu için her türlü rengi kullanabilirsiniz. Kahverengi göz makyajı yaparken gözlerinizi dikkat çekici gösterecek yöntemler deneyebilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi göz makyajı yaparken gözlerinizi buğulu, daha büyük, küçük ya da açık renkli gösterecek hileler kullanabilirsiniz. Mor, lacivert, sarı gibi renkleri kolaylıkla makyajınızda kullanarak göz alıcı bir makyaj oluşturabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Güzel Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1Bronz Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi gözlere bronz renkler gerçekten çok yakışıyor. Bronz renk, kahverengi gözlerin bir ton daha açık görünmesini sağlayabilir. Eğer gece makyajı için kullanacaksanız ince bir eyeliner çekebilirsiniz.

2Siyah Göz Kalemi

Alt kirpik diplerinize simsiyah bir göz kalemi çekmeyi unutmayın. Bronz farı sadece göz kapağınıza sürmeyin. Göz kapağınızın dışına doğru da hafifçe dağıtın.

3Mavi ve Yeşil Farlı Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi göz, bir dezavantaj değil avantajdır. Özellikle mavi gözlü kadınlar, rengi çok belirgin farları sürdüklerinde ortaya bir renk cümbüşü çıkabilir. Ancak kahverengi gözlü kadınlar mavi farı bolca sürdüklerinde bile ortaya oldukça etkileyici bir görüntü çıkıyor. Böyle bir makyaj yapacaksanız alt kirpik diplerinize göz kalemi sürmek yerine koyu renk bir farı ince bir şekilde ve dağıtarak sürmenizi öneriyoruz.

Mutlaka incele:  Yeşil Göz Makyajı İçin Öneriler

4Dumanlı Göz Makyajı

Kahverengi gözleriniz için dumanlı bir göz makyajı yapmak istiyorsanız fara bile ihtiyacınız yok. Göz kaleminizi, göz kapağınıza kalın bir şerit halinde çekip far fırçanızla dağıtabilirsiniz. Aynı işlemi alt kirpik dipleriniz için de uyguladığınızda dumanlı bir göz makyajına kavuşmuş olursunuz.

5Gözleri Küçük veya Büyük Göstermek İçin Tüyolar…

Eğer gözlerinizin olduğundan küçük görünmesini istiyorsanız alt kirpik diplerinizin iç kısmına siyah göz kalemi sürebilirsiniz. Tam tersi, gözlerinizi olduğundan iri göstermek için de işlemin tam tersini yapmanız gerekiyor yani göz kaleminin rengi siyah değil beyaz göz kalemi çekmeniz yeterli olacaktır.

Mutlaka incele:  Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? En Güzel Buğulu Göz Makyajı Örnekleri

6Kahverengi Göz Makyajında Simli Far Kullanabilirsiniz

Kahverengi göz makyajı için simli farlar da kullanabilirsiniz. Kahverengi ve bronz tonlardaki farları simli farlarla birleştirerek göz alıcı bir kahverengi göz makyajı yapabilirsiniz.

7Pembe Tonlarda Kahverengi Göz Makyajı

Pembe ve bordo renkli farlarla harika bir kahverengi göz makyajı yapabilirsiniz. Farklılık olması adına siyah yerine kahverengi eyeliner de tercih edebilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı yapmak gerçek bir sanattır ve her sanatta olduğu gibi bu sanatta da bir çok incelik vardır. Eğer göz makyajı yapmaya yeni başladıysanız ya da tekniğinizi daha çok ilerletmek istiyorsanız Göz Makyajı Nasıl Yapılır? isimli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!