Kaktüs Çiçeği Anlamı ve Özellikleri

9676

Kaktüs çiçeği, özellikle radyasyon yayan bilgisayarlarla dolu mekanlarda yetiştirilen çiçek türlerindendir. Radyasyonu önlediğine dair yapılan açıklamalardan sonra hemen hemen her eve, ofise girmeyi başaran kaktüs çiçeğinin anlamı ve özelliklerini yazdık.

Kaktüs Çiçeği Ne Anlama Gelmektedir ve Özellikleri Nelerdir?

Kaktüs çiçeği çoğu zaman dikenli görünümü sebebiyle olumsuz anlamlar içeriyor gibi görünebilir ve toplum tarafından hediye edilmesi de hoş karşılanmıyor olabilir. Fakat bilinenin aksine kaktüs çiçeği, bakıma fazla ihtiyaç duymaması sebebiyle özverili olmayı simgelemektedir.

Mutlaka incele:  Çiçek Çeşitleri ve İsimleri

1. Az su ile yetinmeyi bilen çiçek; kaktüs çiçeği!

Kaktüs çiçeği anlamı özverili olması ile sınırlı değildir. Az su ile yetinmesi, yetiştiricisini çok yormayan bir çiçek olması hediye olarak verilen kişiye pek çok anlam yansıtmaktadır. Bu anlamların başında, kişiye sorunsuz bir ilişki yaşatma ve gönüllerin bir olması isteği gelmektedir.

3. 20-100 arası türü olduğu söyleniyor

Bitki bilimciler tarafından kaktüsün çok fazla türü olduğu söyleniyor. Fakat bu rakam bazı botanik bilimcilere göre 20, bazılarına göre 100.

4. Bazı türleri gece çiçek açmaktadır

Pek çok botanik bilimci ve bahçıvanın ilgisini çeken, oldukça merak edilen ilginç bir bitkidir, kaktüs… Özellikle bazı türleri geceleri çiçek açar ve bu gizemli özellik kaktüsü daha da ilgi çekici yapmaktadır.

Mutlaka incele:  Bambu Çiçeği Anlamı ve Faydaları

5. Az su, bol güneş…

Kaktüs çiçeği çok fazla su istemeyen, genellikle çöl ve sıcak iklimde yetişen bitki türüdür. Bu sebeple bol güneş ışığına ihtiyaç duymaktadır. Dikenleri deriye battığında canı acıtır, hatta bazı türlerinin dikenleri zehirli olabilmektedir.

6. Ev ve ofis dekorasyonunda kullanabilirsiniz

Yaratıcı tasarımlarla dilerseniz teraryum olarak dilerseniz de bir kütük parçasının üzerinde yetiştirerek pek çok ortamın dekorasyonuyla birleştirebilirsiniz.

Çiçekler ve Anlamları

Farklı çiçek türleri farklı anlamlara sahiptir. Her çiçek türünün istekleri farklıdır. Kimi su isterken kimi güneş ister… Kimi kışın yetişirken kimi yazın bol güneş ışığı ister… Siz de çiçek yetiştirmek, kendi çiçeğinizin bahçıvanı olmak istiyorsanız Lale Çiçeği Özellikleri ve Anlamı ve Bambu Çiçeği Anlamı ve Faydaları gibi yazılarımızı okuyarak fikir alabilirsiniz.

kaktüs çiçeği-4kaktüs çiçeği-6 kaktüs çiçeği-7kaktüs çiçeği-9 kaktüs çiçeği-10 kaktüs çiçeği-11 kaktüs çiçeği-12kaktüs çiçeği-14

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!