Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Daha fazla güzellik önerileri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

895

Asya ülkelerinde çocuklar ergenlik çağına gelmeden büyüdüklerinde aşırı tüylenmelerini önlemek için kullanılan bir yöntemden keşfedilmiştir. Özellikle hanımların kullandığı karınca yumurtası yağı istenmeyen tüylerden kurtulmak için güzel bir alternatif.

Karınca yumurtası yağı neden kullanılır?

Karınca yumurtası yağı Osmanlı’da özellikle haremdeki kadınlar arasında bilinen ve ağdadan sonra tüylerin çıkmasını önlemek veya azaltmak amacıyla karınca yumurtası yağı kullandıkları bilinmektedir.

Mutlaka incele:  İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilir? İş Görüşmesi Kıyafetleri

1Karınca yumurtası yağı nerelerde kullanılır?

Genellikle tüy çıkmasını istemediğimiz bölgelerde kullanılan karınca yağı tüyleri azaltmakta etkili bir yağdır. Karınca yumurtası yağı doğal bir ürün olduğundan vücudunuzun en hassas bölgelerinde dahi kullanabilirsiniz.

2Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır?

Karınca yumurtası yağın genel kullanım amacı tüylerin azaltılması olduğu için tüylenmenin olmasını istemediğiniz bölgelerde ağda veya benzeri yöntemlerle tüyleri giderdikten sonra parmak uçlarınızla karınca yumurtası yağını sürerek kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gece Makyajı Modelleri ve Örnekleri

3Karınca yumurtası yağı işe yarar mı?

Karınca yumurtası yağı bir defa kullanıldığında hemen tüyleri bitirmiyor. Ancak her uygulamadan sonra kesinlikle tüylerde belirgin bir azalma ve incelme göreceksiniz. Tüylerden kurtulmak için düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.

4Ne kadar süre kullanılır?

Karınca yumurtası yağını tüylerinizden tamamen kurtulana kadar kullanabilirsiniz. Her bünyenin kıl yapısı farklı olduğundan bazen 4 seans bazen 10 seans kullanmanız gerekebilir. Doğal ürün olduğundan uzun süre kullanmak sorun yaratmaz.

6Ömür boyu kullanılması mı gerekiyor?

İlk başlarda her defasında kullandığınız karınca yumurtası yağını tüyler azaldığında daha aralıklı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüyler tamamen bittiğinde 6 ayda bir sürseniz yeterli olmaktadır. Her bünyede farklı etkisi olacağından kullanım süresini siz belirlersiniz.

Karınca yumurtası yağının bir zararı var mı?

Karınca yumurtası yağı doğal bir yağ olduğundan bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak her ihtimale karşı hassas bölgelerden önce vücudunuzun farklı bir yerinde az miktarda karınca yumurtası yağı sürerek denemenizi tavsiye ederiz. Dilerseniz, Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!