Birbirinden Sevimli Kartondan Maske Fikirleri ve Modelleri

4123

Okul öncesi çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirmek için kartondan maske fikirleri hakkında biraz ilham alabilirsiniz. Birkaç tane farklı renkte karton alarak farklı maskeler yapabilirsiniz.

Kartondan Maske Fikirleri

Kartondan maske fikirleri yapımı sırasında çocuğunuzu yalnız bırakmamanızı öneriyoruz. Çocuğunuzla beraber onun istediği bir maskeyi yapabilirsiniz. Bu maskenin yapımı sırasında keçe, kurdele gibi farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu malzemeleri yapıştırmak için güçlü yapıştırıcılar satın alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Aslan Kostümü Nasıl Yapılır? Birbirinden Güzel Örnekleri

1Kartondan Kuzu Maskesi Fikirleri

Kartondan kuzu maskesi yapmak isterseniz bunun için beyaz renk bir karton kullanabilirsiniz. Tabii ki beyaz kullanmanız şart değil farklı renkler de olabilir. Öncelikle fotoğraftaki gibi bir şekil çizerek çizgilerden kesebilirsiniz. Kulaklarını süslemek için kurdele ya da renkli kartonlar kullanabilirsiniz. İsterseniz dilini de pembeye boyayabilirsiniz.

2Angry Birds Maskesi Fikirleri

Angry Birds çok sevilen bir mobil oyun. Bu oyunu çocuklar da çok severek oynuyorlar. Bu oyunun oyuncakları da oldukça popüler durumda. Eğer çocuğunuz da bu oyunu seviyorsa ona bir Angy Birds maskesi yapabilirsiniz. Angry Birds’deki en sevilen kuşlar, kırmızı kuşlardı ancak isterseniz farklı renklere de boyayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hayvan Maskeleri Yapımı, Örnekleri ve Kalıpları

3Hello Kitty Maskesi Fikirleri

Hello Kitty’i özellikle kız çocukları çok seviyorlar. Bu sevimli çizgi kahramanın maskesini yapmak çok kolay. Maske yapmak konusunda pek deneyiminiz yoksa bu maskeden başlayabilirsiniz. Maskenin ana hatlarını bir kurşun kalemle çizip etrafından kesebilirsiniz. Tokası için de keçe kullanabilirsiniz.

4Spider Man Maskesi

Spider Man, sevilen bir süper kahraman. Spider Man’in maskesini yapmak da zor değil. Kırmızı bir karton alıp üstüne Spider Man’deki gibi çizgiler çizebilirsiniz. Etrafını önceden kurşun kalemle çizerseniz maskenin hatlarını da belirlemiş olursunuz.

Mutlaka incele:  Sindirella Kostümü Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri

5Kartondan Kedi Maskesi

Çocuğunuz kedileri seviyorsa onunla bir kedi maskesi yapabilirsiniz. Kedi maskesi için kullanacağınız kartonun renginin bir önemi yok. O en çok hangi rengi seviyorsa o renk bir maske yapabilirsiniz. Maskenin dilini ve burnunu bu görselde olduğu gibi boyayabilirsiniz. Kirpikleri için de siyah yün ip kullanabilirsiniz.

Maske Boyama Şekilleri, Örnekleri ve Fikirleri

Maske yapımı konusunda acemiyseniz, acemiliğinizi biraz bu maskelerle attıktan sonra farklı boyama şekilleriyle bambaşka maskeler yapabilirsiniz. En güzel maske örnekleri için Maske Boyama Şekilleri, Örnekleri ve Fikirleri isimli yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!