Kartondan Taç Yapımı Örnekleri ve Modelleri

Birbirinden güzel doğum günü parti malzemeleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

3463

Kartondan basitçe yapacağınız taç modelleri ile çocuklarınızı sevindirmeniz mümkün. Erkekler için kral, kızlar için ise prenses taçları ile onlara güzel anlar yaşatabilirsiniz. Kartondan taç yapımı çok kolay ve eğlenceli bir iş.

Kartondan Taç Yapımı İçin Harika Fikirler

Kartondan taç yapımı hem keyifli hem de çocuklarınızı mutlu edebileceğiniz güzel bir aktivite. Özellikle çocuklarınızla birlikte yaparsanız onların hem yeteneklerini geliştirir hem de kullanabilecekleri bir aksesuar yapmış olursunz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Pankartları, Yazıları ve Yapımı

1Kartondan taç yapımı için malzemeler

Kartondan yapacağımız bir taç için elbette en gerekli malzeme kartonlar. Bunlar değişik renklerde ince ve kalın kartonlar olabilir. Makas ve yapıştırıcılarımız olmazsa olmazlarımızdan tabiî ki. Süsleme için sim ve değişik boncukları da unutmayalım.

2Hazırlık aşaması

Kartondan taçlarımızı yapmaya öncelikle yapmak istediğimiz taç şekillerine ait şablonlar aracılığı ile kartonlarımızı keserek başlıyoruz. Bunun için hazır şablon kullanabileceğiniz gibi özgün starımlar da yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin yeteneğinize kalmış.

Mutlaka incele:  Elsa Parti Malzemeleri

3İster tek parça ister iki parça yapın

Tacınızın ön tarafa gelecek bölümünü ayrı, arkadaki bölümünü ayrı yapabileceğiniz gibi tüm tacı başı saracak şekilde tek parça halinde de çıkartabilirsiniz. Bunun için çocuğunuzun baş çevresi ölçüsü ile aynı uzunlukta bir şerit keserek ardından uygun şablonu kullanabilirsiniz.

4Ölçü almadan yaptıysanız dert etmeyin

Eğer kartondan tacınızı yaparken ölçmeden kestiyseniz ve kısa geldiyse arka bölümüne daha ince şerit keserek yapıştırıp çocuğunuzun kafasına oturmasını sağlayabilirsiniz. Veya kısa kalan bölüme paket lastiği ekleyerek esnek bir taç yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çocuk Doğum Günü Süslemeleri

5Tacınızı süsleyin

Kartondan tacınızın kesme işlemi bittikten sonra değişik simlerle, farklı elişi kağıtları ile veya boncuk gibi değişik malzemelerle süsleyebilirsiniz. Böylece daha havalı bir tacınız olabilir. Erkek veya kız çocuğa göre süsleme desenlerinizi farklı şekillerde yapabilirsiniz.

6Büyükler için de kartondan taçlar yapabilirsiniz

Genellikle çocuklar için tarif verdiğimiz kartondan taçların aynılarını yetişkinler için de yapabilirsiniz. Sadece süslemeleri yapacağınız eğlence konseptine göre değiştirerek yaparsınız.

Doğum Günlerinde Harika Sürprizler

Yaptığınız taçları çocuğunuzun doğum gününde gelen arkadaşlarına hediye ederek onlarında mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Kartondan taç yapımı ile çocuklarınızı sevindirmiş olursunuz. Dilerseniz, Birbirinden Sevimli Kartondan Maske Fikirleri ve Modelleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!