Kaynak Saç Kullanımı ve Kaynak Saç Fiyatları

2197

Kadınların çoğu saç boylarından şikayetçidir. Özellikle boyadan dolayı yıpranmış saçlarını kestirdikten sonra saçlarının uzaması uzun sürdüğü için çoğu kadın kaynak saç taktırmayı düşünür. Eğer siz de kaynak saç taktırmak istiyorsanız kaynak saç fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak Saç Fiyatları İçin Harika Fikirler

Kaynak saç fiyatları, taktıracağınız kaynağa, kaynağın boyuna göre değişiklik gösterir. Doğal saçtan yapılmış bir kaynak çok pahalı olabilir. Ayrıca kaynağın rengine göre de fiyat değişecektir. Kaynağı taktıracağınız yere istediğiniz saçı tarif ederseniz onlar size uygun bir kaynak önereceklerdir.

Mutlaka incele:  Kahküllü Küt Saç Modelleri için Muhteşem Öneriler

1Boncuk Kaynak Nasıl Takılır?

Boncuk kaynağı takmadan önce, kaynak istenilen renge boyanır. Boncuk kaynağın takılmasına enseden başlanır ve üst kulak hizasına kadar takılır. Saç tutamları tığ ya da misina yardımıyla mikro halkalardan geçer. Sonra ilave yapılacak saç da mikro halkaya geçirilir ve pense ile sıkıştırılır.

2Keratin Kaynak Nasıl Takılır?

Keratin kaynak için saçların temiz olması gerekir. Keratin kaynak da önceden istenilen renge boyanır. Keratin kaynağın takılmasına da enseden başlanır. Saçlar çok kısaysa tepe noktaya kadar takılabilir.

Mutlaka incele:  Emo Saç Modelleri Nasıl Kesilir?

3Kaynak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaynaklarınıza iyi bir bakım yaparsanız kendi saçınız gibi kullanabilirsiniz. Keratinlenmiş bölgelere saç kremi sürmemeniz gerekir. Saç kreminin içerisindeki alkol ve alkol benzeri kimyasal maddeler kaynağın zayıflamasına neden olabilir. Saçlarınızı geniş dişli bir tarakla taramaya özen göstermelisiniz.

4Kaynak Bakımı İle İlgili Detaylar…

Saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Su çok sıcak ya da çok soğuk olmamalı. Şampuan seçimi çok önemli. Şampuan seçiminiz için kaynağı takan kuaföre danışabilirsiniz. Saçlara sık sık fön çekmek kaynaklarınıza zarar verebilir. Saçlarınıza argan yağıyla bakım yapabilirsiniz. Eğer çok gerekli değilse saçlarınıza boya yapmamanız daha doğru olacaktır.

Mutlaka incele:  Düz Kesim Saç Modelleri

5Kaynak Saç Fiyatları..

Kaynak saç fiyatları, saç adedine, gramına ve uzunluğuna göre değişir ayrıca kaynağın türüne göre de değişiklik gösterir. Kaynak saç fiyatları genelde 300 TL ile 1000 TL arasında değişir ancak kuaföre göre ve kullandığı malzemeye göre kaynak fiyatları artabilir.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 

Saç bakımınızı illa kuaförde yaptırmanıza gerek yok. Evde de saç bakımınızı yapabilirsiniz. Evde kolayca saç bakımı yapabilmek için Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!