Keçeden Bebek Şekeri Modelleri

Birbirinden güzel bebek şekerleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1580

Keçe, dikilebilen ve farklı renklere sahip olan bir kumaş türü. Keçe kumaşı ile çok farklı şeyler yapmak mümkün. Oyuncaktan nikah şekerine, bebek şekerinden anahtarlığa kadar pek çok şey keçe kullanılarak yapılabiliyor. Hem yapımının çok kolay olması hem de çok güzel sonuçlar çıkması sebebiyle bebek şekerleri özellikle keçe ile yapılıyor. İşte evde kendi imkanlarınızla bile hazırlayabileceğiniz keçeden bebek şekeri modelleri.

1İçi pamuk dolgulu harika keçeden bebek şekeri modelleri

Bebek şekerleri, doğum günü, yeni doğum partisi, mevlit ya da diş partisi gibi etkinliklerde davetlilere dağıtılıyor. Bebek şekeri modelleri arasında ise ilk sırayı keçeden yapılanlar alıyor. Eğer siz de keçeden bebek şekeri yapmak istiyorsanız birkaç basit dikiş ve süsleme malzemeleri ile harika sonuçlar alabilirsiniz. Bu şekilde içi pamukla doldurulmuş, pofuduk görünümlü bebek şekeri modelleri minik ambalajlar içinde davetlilere dağıtılabilir. İçi pamuk dolgulu bebek şekerlerini anahtarlık şeklinde de yapabilmeniz mümkün.

Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

En Güzel Bebek Şekeri Modelleri

2Bebek figürlü bebek şekerleri.

Farklı renklerde keçeler kullanarak bu şekilde harika bebek kafası figürü oluşturabilirsiniz. Bu model, bebek partilerinde en çok tercih edilen bebek şekeri modelidir. Emzikli bebek kafası partinin temasına da oldukça uyum sağlar. Dilerseniz bu keçeden yapılan minik kafaları düğme ya da renkli ipliklerle daha da süslü hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Leylekli Bebek Şekeri Modelleri

3Pratik keçeden bebek şekeri modelleri

Çok fazla dikiş bilmiyorsanız ve daha pratik modeller arıyorsanız bu şekilde yalnızca keçe kumaşını keserek oluşturulan keçeden bebek şekeri modelini tercih edebilirsiniz. Bebek tulumu şeklinde kestiğiniz kalın keçe kumaşını, düğme ve fiyonklarla süsleyebilirsiniz. Sağ görseldeki ise diş partileri için oldukça ideal bir model.

4Keçeden minik kutular

Keçelerle yalnızca figür yapmak zorunda değilsiniz. Bu şekilde keçeden minik kutular yaparak içerisine şeker koyabilirsiniz. Bu hem ideal bir bebek şekeri modeli hem de oldukça yaratıcı. Birbirine geçerek bir kutu şeklini alacak şekilde kesilen keçelerle yapılan oldukça pratik bir model. İçerisine farklı şekerler ya da lavanta gibi güzel kokular koyarak davetlilerinize hediye edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Malzemeleri ve Fikirleri

5Kişiye özel tasarımlar

Keçenin en büyük artısı kendinize özel çok farklı tasarımlar ortaya çıkarılabilmesi. Bebeğinizin isminin yer aldığı, bebek figürünün bulunduğu farklı hayvan figürlerinin yer aldığı tasarımlar keçeden harika bir şekilde yapılabiliyor. Kız ve erkek bebekler için birbirinden farklı keçeden bebek şekeri modelleri mevcut. Üzerinde bebeğinizin isminin bulunduğu bu bebek şekerinin arkasına mıknatıs yapıştırarak sevdiklerinizin dolabında yer almasını sağlayabilirsiniz.

6Keçeden bebek şekeri modellerinde son trend.

Çok pratik bir yapıma sahip olan bu tarz çubuklu bebek şekerleri de son dönemde trend sayılıyor. Üzerine keçeleri keserek yapıştırılan bu çubuklu keçeden bebek şekeri modelleri, parti boyunca çekilen fotoğraflarda hoş bir görünüm yaratmak için ideal. Yine mıknatıs kullanarak magnet haline getirilebilen oldukça kullanışlı bir model.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!