Keçeden Kapı Süsü Kalıpları, Modelleri ve Örnekleri

Birbirinden güzel kapı süsü modelleri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

6495

Keçeden yapılan süsler, evlerin kapılarını süslüyor! Siz de evinizin kapısı için keçeyle harika bir kapı süsü yapabilirsiniz. Bunun için keçeden kapı süsü modelleri ve yapılışlarını anlattığımız bu yazıyı okumanız yeterli.

Keçeden Kapı Süsü Modelleri ve Yapımı

Kimisi baykuşlu kimisi çiçekli kimisi ise “hoşgeldin” temalı… Keçeyle yapılan birbirinden farklı ve güzel kapı süsü modelleri ve bu kapı süslerinin yapılışları…

Mutlaka incele:  Bebek Doğumu Hediyeleri

1Çiçekli keçeden kapı süsü modeli

Bu kapı süsü modeli için öncelikle kapı süsü olarak kullanacağınız yuvarlak halkayı (strafor olabilir) çuval kumaşı olarak da bilinen jüt kumaşı ile sarın. Daha sonra keçeyle yaptığınız minik minik çiçek parçalarını ve yaprak figürlerini dilediğiniz şekilde kapı süsüne yapıştırın.

3Renkli keçeden kapı süsü modeli

Rengarenk bir kapı süsü hazırlamak istiyorsanız yuvarlak kapı süsü kalıbınızın etrafını farklı renkte iplerle fotoğraftaki gibi dolayın.

4Çiçek yapımı

Halkanızı hazırladıktan sonra çiçekleri yapma sırası! Çiçek şeklinde kestiğiniz aynı renkteki iki adet keçe parçasını üst üste getirin ve farklı renkte bir iple kenarlarından dikin. Bu dikişler çiçeklerinize hoş bir hava katacaktır. Eğer çiçeklerinizin dolgun durmasını istiyorsanız içlerine elyaf da doldurabilirsiniz.

5Keçeden kapı süsü yapımı (baykuşlu)

Baykuşlu, keçeden kapı süsü yapmak da oldukça kolay! Yaratıcılığınıza ve el becerinize bağlı olarak siz de harika kapı süsleri yapabilirsiniz. Bu kapı süsünün halka kısmı iple yapılmış. Siz de modeldeki gibi iple hazırladığınız kapı süsünün üzeri için baykuş kalıbı çıkarmalısınız. Kalıp çıkarırken kağıda yapacağınız figürü çizebilirsiniz. Daha sonra bu çizime uygun şekilde keçeyi kesin. Etrafını kalplerle ve yazılarla da süsleyebilirsiniz. Bu sevimli kapı süsleri konuklarınızı karşılayacak, onları gülümsetecektir.

Mutlaka incele:  Dış Kapı İçin Hoşgeldiniz Kapı Süsleri Örnekleri, Modelleri

Yılbaşı İçin Kapı Süsü Modelleri

Yeni yıl için hazırlıklara başladınız mı? Eğer süslemelere başladıysanız kapı süsünü göz ardı etmemelisiniz. Yılbaşı için birbirinden güzel kapı süsü modellerini sunduğumuz yazılarımıza göz atabilir, fikir alabilirsiniz. Yılbaşı Kapı Süsü Modelleri, Örnekleri ve Yapımı linkine tıklayarak sizin için hem örnek kapı süsü modelleri sunduğumuz hem de yapılışlarını anlattığımız yazımıza ulaşabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!