Lezzetli Kedi Dili Pasta Tarifi

En güzel pasta tarifleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2088

Tatlı kriziniz geldiğinde evde yiyecek güzel bir tatlı arıyorsanız kendinize kedi dili pasta yapabilirsiniz. Bu pasta misafirlere ikram etmek için de uygun bir pastadır. Ayrıca Ramazan’da da iftardan sonra tüketmek için idealdir. Kedi dili pasta tarifi için yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Lezzetli Kedi Dili Pasta Tarifi

Kedi dili pasta tarifi oldukça kolaydır. Tatlı yapmayla aranız iyi değilse kedi dili pasta yapabilirsiniz. Bu pastaya kendiniz de farklı malzemeler koyarak size özgü tarifler hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Tarifleri

1Kedi Dili Ekler Pasta

Kedi dili aslında bir bisküvi çeşididir. Bu bisküviyle çok lezzetli ve pratik pastalar yapılabilir. Pastanelerde gördüğünüz ekler pastaların yapımında da genellikle kedi dili kullanılır. Kedi dili ekler pastayı ister kakaolu isterseniz de vanilyalı yapabilirsiniz. Az malzemeyle kolay bir pasta yapmak istiyorsanız ekler pasta sizin için ideal olacaktır. Üzerini süslemek için isterseniz Hindistan cevizi kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Örümcek Adam Pasta Modelleri

2Kedi Dili Tatlısı Tarifi

Kedi dili tatlısı tarifi öğrendikten sonra kendiniz de tatlıya bazı şeyler katabilirsiniz. Tatlının üstüne Hindistan cevizi, dövülmüş fındık ya da ceviz serpebilirsiniz. İsterseniz tatlıyı dolaba koyup soğuk da servis edebilirsiniz.

3Kedi Dili Pasta Tarifi Oktay Usta

Kedi dili yaş pasta tarifi oldukça basittir. Eğer yaş pasta yapmayı biraz biliyorsanız kedi dili yaş pasta tarifini de kolayca yapabilirsiniz. Kedi dili pasta tarifi resimli olarak da verilmektedir. Bu pastada pasta keki yerine kedi dili bisküvi kullanılıyor. Bisküvinin bayat olmaması çok önemli. Kedi dili bisküvi alırken mutlaka taze olanları satın almaya özen gösterin.

Mutlaka incele:  Bisküvili Pasta Tarifi

4Kedi Dili Muhallebili Pasta

Kedi dili pasta nefis yemek tarifleri arasından size önerebileceğimiz bir diğer tarif de kedi dili muhallebili pastadır. Sütlü tatlıları seviyorsanız muhallebili pasta sizin için ideal bir pasta tarifi olacaktır. Kedi dili muhallebili pastanızı buzdolabında iyice soğuttuktan sonra ikram etmenizi öneriyoruz.

5Pudingli Kedi Dili Pasta

Bisküvi pastasını mutlaka duymuşsunuzdur. Bisküvi pastası normalde Petibör bisküviden yapılır ancak biraz daha farklı bir pasta yapmak istiyorsanız Petibör bisküvi yerine kedi dili bisküvi de tercih edebilirsiniz.

Bisküvili Pasta Tarifi

Bisküvili pasta yapılması kolay ve lezzetli bir pastadır. Bisküvili pasta tarifleri ve önerileri için Bisküvili Pasta Tarifi isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!