Kına Gecesi Aksesuarları Yapımı ve Modelleri

3045

Kına geceleri, hüzün ve eğlencenin bir arada olduğu özel anlardan biridir. Kına gecesinin kendine kıyafetleri, süslemeleri ve aksesuarları vardır. Fakat akıllarda kalacak bir kına gecesine imza atmak istiyorsanız, kına gecesi aksesuarları ile kına gecenizin daha etkileyici olmasını sağlayabilirsiniz. O geceye ait detaylar ile kendiniz ilgilenmek isteyebilir; süsleme ve aksesuarları kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kına Gecesi Aksesuarları Yapımı

Yapması oldukça kolay kına gecesi aksesuarları ile kına gecenizi daha farklı kılmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise hem kolay hem de şık kına gecesi aksesuarları için sunduğumuz modelleri inceleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Kalıbı Şablonları, Şekilleri ve Motifleri

1Kına Tacı Yapımı

Hem kendiniz hem de kına gecenize katılan davetliler için farklı renkler taçlar yaparak kına gecenizin daha renkli ve eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan kına taçları, misafirleriniz için de güzel bir hatıra olarak kalacaktır.

Bijuterilerden alacağınız tel taçlardan kolaylıkla kına tacı hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler makas, yapıştırıcı,taç, kırmızı ve beyaz tüller, iğne, iplik, çeşitli yapma çiçekler, inciler ve boncuklar sadece. Arzu ettiğiniz renkteki tüllerden 20cm x 30cm boyutlarında parçalar elde ediniz. Uygun renkte bir iplik yardımıyla tülün kısa kenarını büzgü oluşturacak şekilde dikiniz. Daha sonra tülü büzgülü tarafını tacın üst kısmını ortalayacak biçimde yapıştırınız. Büzgülerin üzerine hem kotu görüntüyü kapamak hem de daha gösterişli bir aksesuar hazırlamak için istediğiniz renkte çiçekler veya boncuklar yapıştırarak süsleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Kına Kaftanı Modelleri

2Kına Kesesi Yapımı

Kına gecenize gelen misafirlere hediye olarak toz kına dağıtmak da adettendir. Siz de özel gününüzde sizi yalnız bırakmayan davetlilerinize el emeği hediyeler yapmak isterseniz, yapımı oldukça kolay olan kına keselerini tercih edebilirsiniz. Kına kesesi yapmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler şunlardır:

Kırmızı kadife kumaş
Altın renkli çiçekler veya boncuk
Yapıştırıcı
Altın renkli kurdele
İğne ve altın renkli iplik
Paketlenmiş kına

Öncelikle kadife kumaştan 8cm x 20cm boyutunda parçalar kesiniz. Bu aşamada kenarları şekilli kesmenizi sağlayacak makaslardan yararlanabilirsiniz. Kumaşın kadife yüzü dışa bakacak şekilde kısa kenarları üst üste getiriniz ve yandaki açık alanları altın renkli ip ile dikerek birleştiriniz. 15 cm uzunluğunda kestiğiniz altın renkli kurdelenin tam ortasına çiçek veya boncuklardan birini yapıştırınız. Keselerin içini kına paketleri ile doldurduktan sonra çiçek veya boncuk detayı tam ortaya gelecek şekilde kesenin ağzını bağlayınız.

Mutlaka incele:  Kına şekeri Malzemeleri, Yapımı ve Birbirinden Güzel Modelleri

Kına gecenizi özel kılacak daha fazla aksesuar önerisi için galerimize göz atabilirsiniz.

Kına Gecesi Süsleri

Kına gecelerinde aksesuarların yanı sıra kına süsleri de geceye eğlence katmak için oldukça önemlidir. Kına gecesi süsleri hakkında henüz kararınızı vermediyseniz en güzel kına gecesi süsleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!