Kolay ve Günlük Kısa Saç Örgü Modelleri

5928

Örgü deyince genelde akla uzun saçlar gelir. Akıllarımızda sanki sadece uzun saçlılar yani bir diğer deyişle saçı örmek için yeterli uzunlukta olanlar saçı örgülü dolaşabilirmiş gibi genel bir önyargı var. Oysa kısa saç da örülebilir. Bu yazımızda kısa saç örgü modelleri hakkında genel bilgi vereceğiz.

Kısa Saçlılar Da Saçını Örebilir Dedirten Kısa Saç Örgü Modelleri

Her kadının saç konusunda farklı tercihleri ve farklı zevkleri var. Kimisi zaman zaman değişikliklere gitse de kimisi de tarz olarak genelde aynı çizgiyi benimseyebiliyor. Kısa saçlı olmayı tercih etmiş kadınlar için çeşitli kısa saç örgü modelleri var. Saça basit örgüler ekleyerek saçın havasını bir anda değiştirmek olası.

Mutlaka incele:  Abiye Üstü Saç Modelleri

1Yandan Örgüler

Sıkı ve saç derisine kadar sıkıştırılarak yapılan örgüler ile saçlarınıza hareket katabilirsiniz. Bu örgüyü uygulamak için alnınızın yan tarafından başlayıp kulak arkasına doğru ilerlemeniz gerekiyor.

3Mohawk Örgüleri

Bu örgüler yakın zamanda sokak modasını ele geçirmeyi başardı. Yeni nesil olan bu bohem saç örgüsü saç tam ortadan ikiye ayrıldıktan sonra ortadaki ince bir kısmın en önden arkaya kadar ince bir çizgi halinde örülmesi ile elde ediliyor. Unicorn da denilen bu modelin hippilerden esinlenerek oluşturulduğu da söyleniyor.

4Fransız Örgüsü

Saçın tepesinden kulağın arkasına kadar örme tekniğine Fransız örgüsü denmektedir. Kısa saç örgü modellerinin arasında tercih edilen bir modeldir.

5Şelale Kısa Saç Örgü Modelleri

Bu modelde saçlara maşa yardımıyla dalga ve hacim veriliyor. Sonrasında başın iki yanından simetrik olarak başlanarak ince bir örgü örülmeye başlanıyor. Bu örgüyü yaparken köklerden aşağı doğru salınan saçlardan ince ince parçalar alınarak örgüye katılıyor. Sonunda bu iki örgü ortada birleştirilip sabitleniyor. Zarif bir örgü ve hem havalı hem salaş bir duruş elde ediliyor.

Mutlaka incele:  Sünnet Annesi Saç Modelleri İçin Fikirler

6Düğümlü Kısa Saç Örgü Modelleri

Saçın üst kısmının ortasından başlayın. Düğümlü örgü ile arkaya doğru ilerleyin. Düğümlü örgü zor görünür ama bir kez alışırsanız yapması kolaydır. Normal örgülerden sıkılanlar için idealdir.

Kısa Saç Örgü Modelleri İle Şaşırtın

Birbirinden değişik kısa saç örgü modelleri arasında alıştığımız modeller olduğu gibi unicorn ya da Mohawk örgüsü, düğümlü örgü gibi yeni ve modern örgüler de yer alıyor. Kısa saç ve kısa saçlı olmak tamamen tercih meselesi. Kısa saçlı olan kadınlara da örgünün uzun saçlı kadınlara yakıştığı kadar yakıştığını düşünüyoruz. Dilerseniz, Siyah Kısa Saç Modelleri Seçiminde Trend Öneriler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!