Ahşap, Kalpli, Örgü, Mıknatıslı Kitap Ayracı Fikirleri

1600

Son zamanlarda popüler hale gelen mıknatıslı kitap ayracı, kitapseverler için oldukça kullanışlı bir ayraç türü. Keçe, ahşap ya da örgülü ayraçlar kitap okuyanlar için ayrı bir keyif.

En Güzel Mıknatıslı Kitap Ayracı Örnekleri

Farklı türlerde ayraçlar kitabınızda kaldığınız yeri işaretleyebilirsiniz. Ayraçlar son zamanlarda işlevinin yanında görselleriyle de dikkat çekiyor. Eğer siz de ayraç koleksiyonu yapacak kadar meraklıysanız kendi mıknatıslı kitap ayracınızı yapabilir ve farklı modellerde ayraca sahip olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Okul Öncesi Kitap Ayracı Örnekleri

1Mıknatıslı kitap ayracı nasıl yapılır?

Birkaç malzeme ile kendi zevkinize uygun harika ayraçlar yapabilirsiniz. Bunun için renkli veya desenli kap, karton, makas, yapıştırıcı ve küçük mıknatıslara ihtiyacınız var. Bu malzemeleri kırtasiyelerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

2Pratik mıknatıslı kitap ayracı yapımı

Farklı şekillerde kestiğiniz kartonları katladıktan sonra arasına küçük mıknatıslar yapıştırmanız yeterli olacaktır. Bunun için dilerseniz renkli kartonlar tercih edebilir dilerseniz de kartonun üzerine etiket, renkli bant ya da desenli kap yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Burca Göre Hediye Seçimi Doğum Günü Önerileri

3Ahşap kitap ayracı örnekleri

Ayraç meraklılarının en ilgisini çeken örneklerden biri olan ahşap ayraçlar da kolaylık kişiselleştirilebiliyor. İnce ahşapların üzerine boya, etiket ya da renkli bantlarla farklılık kazandırabilirsiniz.

4Kalpli ayraç modelleri

En sık kullanılan figürlerden biri olan kalp figürü, ayraçlarda da tercih ediliyor. Keçe, karton, örgü ya da daha farklı malzemeler kullanarak kalpli ayraç yapmak mümkün.

5Örgü kitap ayracı

Gittikçe daha da çeşitli hale gelen ayraçlar, kolayca elde edilebilen malzemelerle de yapılabiliyor. Örgü ayraçlar da bunlar arasında sayılıyor. Üst kısmına fiyonk, kalp ya da farklı bir figür yaptıktan sonra düz bir zincir şeklinde örmeniz bu ayraca ulaşmak için yeterli.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kişiye Özel Ofis Hediyeleri Fikirleri

6Farklı kitap ayracı fikirleri

Kitaplarınızı süsleyen harika ayraç fikirleri ile kendi ayraç koleksiyonunuzu bile oluşturabilirsiniz. Bir kartonu origami sanatı ile katlayarak harika bir ayraç elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir ataş üzerine keçeden ya da kartondan yapılmış bir figürü de yapıştırabilirsiniz.

En güzel ayraç modelleri

Bu harika kitap ayraçlarından ilham aldıysanız daha farklı fikirler için daha önce derlediğimiz Hediyelik Kitap Ayracı Yapımı, Modelleri ve Örnekleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

miknatisli-kitap-ayraci-5 miknatisli-kitap-ayraci-6 miknatisli-kitap-ayraci-9 miknatisli-kitap-ayraci-11 miknatisli-kitap-ayraci-12 miknatisli-kitap-ayraci-13 miknatisli-kitap-ayraci-14 miknatisli-kitap-ayraci-15

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!