Kıvırcık Saç Kesimleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1826

Kıvırcık saç için kesim modeli çok önemlidir. Saç kıvırcık olduğu için kesimi belli olmaz diye düşünmek çok yanlış olur. Kıvırcık saç, kesimi belli eden bir saç tipidir. Eğer yanlış kesim yapılırsa saçın bütün havası kaybolur. Bu nedenle doğru kıvırcık saç kesimleri uygulamak önemlidir.

Kıvırcık Saç Kesimleri İçin Bilinmesi Gerekenler

Kıvırcık saç kesimi yaparken bilinmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Saç kesimini yüz şekline göre yapmak önemlidir. Bu nedenle yüz eğer uzunsa kısa modeller yüzü daha da uzun göstereceğinden tercih edilmemelidir. Yüz, kısaysa kısa saç modelleri tercih edilebilir.

Mutlaka incele:  Makyaj Modelleri İçin Öneriler

1Kıvırcık Saç İçin Katlı Kesimleri Tercih Edin

Saçınız kıvırcık da olsa dalgalı da olsa o güzel dalgaların daha güzel ön plana çıkması gerekir. Bu nedenle kıvırcık saç kesimleri yapılırken daha farklı stiller denenmelidir. Uzunluğu ne olursa olsun saçınızda mutlaka kat olmalıdır. Katlar kafanızın üçgen gibi görünmesini engelleyecektir. Kıvırcık saç, normal saça oranla daha ağır olduğu için saçınızın alt tarafı daha çok kabaracaktır.

Mutlaka incele:  Nişan Saçları, En Güzel Nişan Saç Modelleri

2Kıvırcık Saça Kat Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıvırcık saç kesimleri kat verirken bu kat kesinlikle aynı hizada olmamalıdır. Katlar eşit düzeyde olursa bir merdiven gibi ya da üst üste dizilmiş raflar gibi görünecektir ve bu hiç de doğal bir görüntü oluşturmayacaktır. Eğer saçınızdaki dalgalar daha açıksa ve uzunsa biraz daha eşit katlar atılabilir. Saçınızdaki kısa katlar uzun katların üstünde olursa saçınızı yukarı doğru çekip hacimlendirir ve kaldırır. Bu nedenle kısa katlar uzun katların altında olmalıdır.

Mutlaka incele:  Evde Pilates Yapılır mı?

3Kıvırcık Saç Kesilirken Ustura Kullanılır Mı?

Usturalar kıvırcık saç kesimleri için kullanılmamalıdır. Çünkü saçlarda bukle oluştururlar. Künt kesim de usturayla aynı etkiyi yaratır ve saçlarda istenilen sonuç alınamaz. Bu yüzden kıvırcık saçlar her zaman aynı açıyla kesilmelidir. Bazı kuaförler saçı kuruyken kesmeyi doğru bulurlar. Çünkü ıslak saçta saçın nasıl göründüğünü tam olarak anlayamazlar. Bazı kuaförlere göre ise ıslak saç daha kolay tarandığı için kesimi de daha kolay olur.

Birbirinden Doğal Düz Saç Modelleri

Kıvırcık saç kesimleri hakkında değişiklik isterseniz fön çekebilir ya da düzleştirebilirsiniz. Düzleştirmek isterseniz ve düz saç modelleri hakkında fikir almak isterseniz Düz Kesim Saç Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

jennifer-lopez-march-2013 STRAIGHT-HAIR-WEAVE-FOR-PERUVIAN 2016-sac-trendleri-4 omuz-hizasinda-2016-bayan-sac-modelleri-10 duz-2016-bayan-uzun-sac-modelleri kut-sac-kesim-modelleri tumblr_m11bvzOls61qb1k4wo1_r1_1280

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!