Korsan Pasta Modelleri ve Süsleri

Birbirinden güzel pasta fikirleri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1509

Hem çocuk hem de yetişkin doğum günlerinde kullanılan bir konsept de korsan temasıdır. Bu temaya uygun olarak en güzel korsan pasta çeşitleri yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca sözü edilen pastaları yazımızın ikinci kısmında vereceğimiz süslerle harika tasarımlara dönüştürmeniz çok harika olacak.

En Güzel Korsan Pasta Modelleri

Birbirinden hoş tasarımlı en güzel korsan pasta modellerini pasta tasarımcıların maharetli ellerinden sizlerle buluşturuyoruz. Planladığınız doğum günü organizasyonlarında harikalar yaratabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Sevimli Angry Birds Pasta Modelleri

1Korsan bebek figürlü çocuk pastaları

Farklı kompozisyonlar oluşturarak korsan bebek figürlü pasta yapılabilmektedir. Bu tasarımlardan en güzelini seçerek çocuk doğum günü organizasyonunun temasını çok rahat oluşturabilirsiniz.

2Issız ada korsan pasta modeli

Korsan temalı pasta denildiğinde ilk akla gelen modellerden birisi de ıssız ada konseptidir. Bu konsepti hazırlamak için şeker hamuru gibi çok farklı malzemelerden yararlanılabilmektedir.

3Korsan yüzü şeklinde pastalar

Korsan pasta denildiğinde ilk akla gelen modellerden birisi de bir gözü kapalı korsan yüzü şeklinde olanlardır. Bu pastalar konsepte göre çeşitli kurabiye ve süslerle kombin edildiğinde harika organizasyonlar düzenlenebilmektedir.

Mutlaka incele:  Doğum Günü İkramları ve Tarifi

4Kuru kafa korsan temalı çok katlı pastalar

Çok katlı olmalarından dolayı çocuk doğum günlerinden çok yetişkin erkek doğum günlerinde daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle de üzerinde kullanılan figürler daha çok yetişkinlere uygun şekilde tasarlanmaktadır.

5Korsan gemisi şeklinde pastalar

Korsan pasta modelleri denildiğinde çocuk doğum günlerinde kullanılabilecek en güzel tasarımlardan bir tanesi de korsan gemisidir. Bu modeller davetli sayısına göre küçük ya da daha büyük bir şekilde yapılabilmektedir.

6Define sandığı korsan pasta süsleri

Doğum günlerinde tema korsan olunca bir diğer sık tercih edilen pasta modeli de sandıklı tasarımlardır. Korsanların altın dolu sandıkların peşinde olduğu masallardan alıntıyla yapılan bu modelleri çocuk doğum günlerinde kullanabilirsiniz. Özellikle korsan kurabiye modelleri ile birlikte harika bir konsept oluşturacaktır.

Mutlaka incele:  6 Yaş Doğum Günü Pastaları Modelleri

7Korsan çocuk pasta modeli

Çocuk şeklinde bir gözü kapalı şekilde tasarlanan pastalardır. Bu pastalar genelde davetli sayısına göre büyüklüğü ayarlanarak tek kat olarak şekillendirilmektedir. Bazen tüm pastaya korsan çocuk şekli verilirken bazı modellerde ise düz bir tek kat pasta üzerine istenilen modelde resim baskısı yapılmaktadır.

8Resimli korsan temalı pastalar

Hem çocuk hem de yetişkin doğum günlerinde kullanılan bir pasta modelidir. İnternetten korsan temasına uygun olarak seçtiğiniz fotoğrafları pasta üzerine baskı yoluyla kopyalayabilirsiniz.

Korsan Pasta Süsleri

Pasta modeline göre korsan temasında kullanılacak süsler de değişmekle birlikte daha çok şeker hamurundan yenilebilir malzemeler dışında baskı boyaları kullanılmaktadır. Ancak bazı yüksek tasarım isteyen modellerde kompozisyonun daha gerçekçi oluşturulabilmesi için yine yenilebilir kağıt ve plastik malzemeler de pasta tasarımlarında yerini alır. Pasta modelleri ve süslerini inceledikten sonra çocuk doğum günü organizasyonlarını daha eğlenceli hale getirmek için ‘Korsan Yüz Boyama Örnekleri’ne göz atabilirsiniz. Sizin için harika bir doğum günü partisi olması dileklerimizle…

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!