İstanbul’da Gidilebilecek En İyi Kültürel Etkinlikler

311

Kültürel etkinlikler, herkesin hayatında yer vermesi gereken ve insanın ufkunu açan etkinliklerdir. İstanbul gibi büyük şehirlerde bu tarz etkinlikler çok daha çeşitli olduğu için bu şehirlerde yaşayan insanlar oldukça şanslı. Eğer siz de İstanbul’da yaşıyorsanız sizin için harika kültürel etkinlikler listesi derledik.

Ailenizle, Arkadaşlarınızla Gidebileceğiniz Harika Kültürel Etkinlikler

İnsanlarla bir araya gelmek ve güzel vakit geçirmek için etkinlik arayışına girdiyseniz hem bir şeyler öğreneceğiniz hem de keyifli dakikalar geçirebileceğiniz kültürel etkinlikleri tercih edebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi kültürel etkinlikler

Mutlaka incele:  Anadolu Yakası Pastacılık Kursu Listesi

1Pera Müzesi

İstanbul’da müze ve galerilerin sayısı oldukça fazla. Böylece kültürel geziler yapmak için çok fazla şansınız var. Pera Müzesi’ de hem mimari olarak görülmesi gereken hem de harika sergilere ev sahipliği yapan harika bir müze. 15 TL giriş ücreti ile kültürel bir gezi yapabilirsiniz.

Masumiyet Müzesi

Orhan Pamuk’un ünlü romanı Masumiyet Müzesi’ni seviyorsanız kesinlikle bu müzeyi gezmelisiniz. Giriş ücreti 15 TL olan bu harika müzeyi çocuklarınızla ve ailenizle gezerek harika vakit geçirebilirsiniz. Çocuklar için kültürel etkinlikler arıyorsanız Masumiyet Müzesi en iyi seçeneklerden biri.

Mutlaka incele:  Bahçeşehir Spor Salonları Önerileri

2Sinema ve Televizyon Müzesi

Yeşilçam filmlerini severek izlediyseniz ve o filmlerin tadı damağınızda kaldıysa Beyoğlu’nda bulunan Sinema ve Televizyon Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz. Giriş ücreti 10 TL olan bu müzede Kemal Sunal, Ayhan Işık, Adile Naşit gibi çok sevilen Yeşilçam oyuncularının heykelleri, setlerde kullanılan ekipmanlar ve o günlerden kalan muhteşem siyah beyaz fotoğraflar yer alıyor.

Mutlaka incele:  En İyi Bakırköy Dans Kursları

İstanbul Modern

İstanbul’da kültürel etkinlikler dendiğinde akla ilk olarak İstanbul Modern Sanat Müzesi gelir. Bu müzede birçok güncel sergiler ve sanat etkinliği bulabilirsiniz. Sanatsal sergilere yakından bakmak ve sanatçıların büyüleyici eserlerini görmek için Tophane’de bulunan bu müzeye mutlaka gitmelisiniz.

3Tiyatroya Gidin

İstanbul tiyatro bakımından oldukça zengin şehirlerden biridir. Kadıköy, Beyoğlu gibi birçok semtte bulunan tiyatroların güncel oyunlarını takip ederek tiyatroya gidebilir ve hem güzel vakit geçirip hem de kültürlenebilirsiniz.

İstanbul’un En İyi 10 Sanat Atölyesi

Sanatla ilgiliyseniz daha önce derlediğimiz İstanbul’un En İyi 10 Sanat Atölyesi başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!